На головнуНовини4,5 мільярда доларів та допомога протягом 10 років: Україна та Японія підписали...

4,5 мільярда доларів та допомога протягом 10 років: Україна та Японія підписали безпекову угоду

Крим окупований росією

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда під час зустрічі в Італії підписали безпекову угоду строком на 10 років. Це перша така угода, яка була укладена з членом “Великої сімки”, а не з членом НАТО.

Про це повідомляє пресслужба президента України.

Зазначається, що для Японії така угода та такий рівень підтримки є безпрецедентними.

“Цього року Японія надасть нашій державі 4,5 млрд дол. США і продовжить допомагати протягом усього десятирічного терміну дії угоди. Загалом сума допомоги, яку надала Японія з березня 2022 року, становитиме понад 12 млрд дол”, – сказано у повідомленні.

Окрім того, Україна буде отримувати нелетальне обладнання, допомогу у лікуванні поранених військових, розмінуванні, розвідці, захисті секретної інформації, відбудови та за багатьма іншими напрямками. Окремим блоком домовленості йде співпраця у галузі промисловості.

“Японія також і надалі допомагатиме Україні зміцнювати ядерну безпеку, зокрема в контексті захисту Запорізької атомної електростанції”, – додали в ОПУ.

Як вже писав “Флот 2017”, Європейський союз 11 травня нарешті погодив з Україною загальні безпекові гарантії. Угоду щодо загальних безпекових гарантій можуть підписати не пізніше липня 2024 року.

США та Україна планують укласти безпекову угоду терміном дії 10 років. Вона буде спрямована в першу чергу на підтримку української безпеки та посилення українського військово-промислового комплексу.

Україна та Іспанія 27 травня підписали угоду про гарантії безпеки. Вона розрахована на 10 років та передбачає низку можливостей для України.

Новини

Ігнорувати не вийде: Буданов заявив про загострення ситуації на півночі

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов попередив про загрозу наступу з...

Допомога на мільярди: Умєров підбив підсумки саміту НАТО

Міністр оборони України Рустем Умєров підбив підсумки 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні. За...

Париж залишиться у мріях: росіянам не покажуть Олімпіаду-2024

У росії не покажуть Олімпійські ігри, телевізійні канали держави-агресора відмовилися транслювати спортивний захід. Про це...

За давньою традицією: як будуть виглядати могили на військовому кладовищі

Уряд затвердив зовнішній вигляд намогильних споруд Національного військового меморіального кладовища (НВМК). Вони мають бути у формі...

Більше новин