На головнуАналітикаАфера з "Цирконом": що не так з відомою російською ракетою

Афера з “Цирконом”: що не так з відомою російською ракетою

Крим окупований росією

Дві ракети “Циркон” були збиті під час атаки на Київ 25 березня. Спеціалісти провели аналіз бойової частини гіперзвукової ракети 3М22 “Циркон” й встановили, що його бойова могутність значно нижче можливостей багатьох ракет. Розробник значною мірою зменшив бойову частину “Циркона”, перетворивши “потужну” ракету в найбільшу аферу та фальсифікацію міноборони рф.

Про це повідомляє Defense Express.

Характеристики “Циркона” були максимально підігнані під видане міноборони рф завдання, досягнуті лише ціною її перетворення на абсолютно безпорадну ракету, на що сам замовник – тобто російське міноборони заплющило очі.

Суть полягає в тому, що вага бойової частини 3М22 “Циркон”, як дізнався Defense Express з власних джерел, складає, за попередніми оцінками, близько 100-150 кг, з якої вибухової речовини до 40 кг. Вона має осколково-фугасне виконання, доволі нехарактерну форму та малу вагу для бойових частин протикорабельних та інших ракет. Тим більше, коли мова йде про “Циркон” з оголошеною дальністю до 1000 км та виключно дорогим прямотічним гіперзвуковим двигуном, що робить цю ракету “діамантовою”, не те, що “золотою”.

Таким чином бойова могутність 3М22 “Циркон” з умовно 150-кг бойовою частиною знаходиться значно нижче можливостей таких ракет, як Х-47 “Кинжал”, оціночна вага бойової частини – 500 кг, крилатих ракет типу Х-101, Х-555, “Калибр” з вагою бойової частини у близько 400 кг, та менша за вагу БЧ “Оникс” з 300 кг.

А найближчий відповідник – категорія протикорабельних ракет Х-31 зі 150 кг та Х-35 зі 135 кг вибухової речовини. Водночас вага бойової частини на пряму впливає на тип корабля який вона може потопити. У випадку такої ваги – мова йде про 4500-5000 тонн водозаміщення. Тобто кораблів класу корвет, а не фрегат чи есмінець, не те, що авіаносець, водозаміщення якого складає під 100 000 тонн.

Чому для “Циркона” обрали настільки малу вагу бойової частини легко пояснити – забезпечення дальності вказаної у тактико-технічному завданні, вочевидь, 1000 км. А якщо ракета не може на таку дальність доставити відповідну вагу, то найпростіший варіант – зменшити бойову частину. Це також чудово пояснює, чому дальність польоту 3М22 “Циркон” доволі дивно зростала з часом, від 400 км, потім до 600 км, а вже ватажок рашистів путін оголосив про 1000 км.

Саме тому розробник ракети “Тактическое ракетное вооружение” зменшило вагу бойової частини до мінімально можливої, завдяки чому виконала завдання по дальності. А на те, що це аж ніяк не допоможе у знищенні визначених цілей, у міноборони рф закрили очі та офіційно прийняли 4 січня 2023 року 3М22 “Циркон” на озброєння. Звісно ж всі отримали замовлення, кошти, премії, нагороди, підвищення тощо.

А для інформаційного прикриття у російські ЗМІ були запущені легенди, що “Циркон” має “особливу фізику”, та навіть з “болванкою за рахунок своєї швидкості може пробити будь-який авіаносець наскрізь”. Саме такі публікації у рф були розповсюджені у 2022 році, якраз коли йшов фінальний етап прийняття ракети на озброєння.

Звісно, окрім такого “пояснення” офіційно для кремля могли декларувати, що основне використання “Циркону” розглядається зі спеціальною ядерною бойовою частиною. Вага таких ядерних боєприпасів якраз складає близько 150 кг. Але справа в тому, що створеннях використання такого ядерного боєприпасу означає завершення історії людства, як цивілізації. А без них “Циркон” безпорадний.

На фоні цього, те що “Циркон” все одно провалив свою головну задачу заради якої і створювався – прорив протиракетної оборони, вже додаткові деталі. Бо сама ця розробка виявилась найбільшою з відомих наразі афер та фальсифікації у російському військово-промисловому комплексі.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що російська гіперзвукова ракета “Циркон”, яку терористи 25 березня застосували по Києву, російська тільки за назвою. Насправді вона майже цілком складається з іноземних компонентів.

Також повідомлялося, що росія розмістила в окупованому Криму значну кількість гіперзвукових ракет “Циркон”, що може призвести до частішого оголошення повітряної тривоги у Києві та Київській області під час атак на півдні України.

Новини

Дефіцит ліків: Росія не забезпечує ТОТ медикаментами

Росія або не в змозі, або її політика не спрямована на забезпечення гідних умов...

Тоталітарна система вбила мільйони: в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій

Сьогодні, 19 травня, у третю неділю місяця в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних...

“Затишшя” на Харківщині закінчилося: окупанти пішли на штурми

Якщо зранку 19 травня на Харківському напрямку спостерігалося "затишшя", то до обіду російські війська...

Допомога Україні: Німеччина може виділити додаткові 3,8 млрд євро для Києва

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що відомство повідомило федеральному уряду про додаткову потребу...

Більше новин

На землі, в небесах й на морі: українські дрони тепер з ракетами

У ніч на 17 травня щонайменше 30 українських ударних безпілотників атакували портові споруди та нафтопереробні об’єкти Новоросійська. Атака виявилася...

На початку наступу росіян на Харківщині у ЗСУ вийшли з ладу термінали Starlink

Під час першого дня російського наступу в Харківській області, 10 травня, термінали супутникового зв'язку...

Винищення російської ППО у Криму: експерт пророкує прильоти не тільки ATACMS

Останнім часом Збройні сили України взялися за Крим. Майже щоночі на півострові гримлять вибухи,...
Exit mobile version