На головнуНовиниПолітикаБельгія почала головування у Раді ЄС: серед пріоритетів - підтримка України

Бельгія почала головування у Раді ЄС: серед пріоритетів – підтримка України

Крим окупований росією

Бельгія в понеділок, 1 січня 2024 року, перейняла головування в Раді Європейського Союзу від Іспанії.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

Головування в Раді ЄС, як відомо, змінюється за ротаційним принципом кожні шість місяців. Бельгійське головування триватиме у січні-червні 2024 року, після чого перейде до Угорщини.

Раніше бельгійські прем’єр-міністр Александр де Кроо та міністерка закордонних справ Аджа Лябіб представляли програму головування своєї країни в Раді ЄС.

Серед іншого, вона передбачає обговорення реформування Євросоюзу, стимулювання інновацій та конкурентоспроможності економіки, захист зовнішніх кордонів ЄС, а також сприяння миру.

Де Кроо тоді говорив, що головування Бельгії надаватиме пріоритет внутрішнім реформам, які необхідні для збереження функціонуючого ЄС та з огляду на можливе майбутнє розширення Євросоюзу на схід та Західні Балкани на південному сході.

Така реформа, однак, не буде зосереджена на звуженні консенсусу та розширенні застосування кваліфікованої більшості – ідеї, які вже лунали в подібних дискусіях, та не мають підтримки всіх держав-членів.

Крім того, на рівні голів бельгійського та українського МЗС раніше обговорювалось, що членство України в ЄС буде серед пріоритетів головування Бельгії в Раді Євросоюзу в першій половині 2024 року.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що Міністр оборони Бельгії Людивін Дедондер підтвердила, що Брюссель має наміри передати Україні бойову авіацію, а саме винищувачі F-16, у 2025 році.

Також ми писали, що міністр закордонних справ Бельгії Аджа Лабіб заявила, що Брюссель допоможе Україні пройти зимовий період. Києву передадуть генератори та мобільні системи опалення.

Новини

Росія нарощує сили у Запорізькій області: чи є загроза ворожого наступу

Російські терористи зараз активно поповнюють особовий склад підрозділів, які розташовані на окупованій території Запорізької...

В Генштабі підтвердили удар по порту “Кавказ”: уражено пором російських окупантів

Сили оборони України вранці 23 липня завдали удару по російському порту "Кавказ", що розташований...

СБУ затримала поплічника скандально відомого Стахіва: перешкоджав мобілізації до ЗСУ

Служба безпеки України 23 липня затримала відомого провокатора та пропагандиста, поплічника скандально відомого Остапа...

Росія ігнорує запити Туреччини щодо українських військовополонених: що відомо

Російські терористи ігнорують запити офісу головного омбудсмена Туреччини щодо українських військовополонених, який омбудсмен хоче...

Більше новин