На головнуНовиниБезпекова угода між Україною та США — деталі документа

Безпекова угода між Україною та США — деталі документа

Крим окупований росією

Президент України Володимир Зеленський та США Джо Байден під час саміту G7 підписали угоду про безпеку. Вона передбачає, що Вашингтон надасть Києву широкий спектр військової допомоги, але без конкретних гарантій.

Деякі подробиці документа передає ВВС.

Зокрема угода зобов’язуватиме США протягом 10 років продовжувати навчання українських збройних сил, розширювати співпрацю у виробництві озброєнь і техніки, надавати військову допомогу та посилювати обмін розвідданими.

У разі нового нападу РФ, згідно з угодою, влада Сполучених Штатів має протягом 24 годин провести консультації з Україною, щоб визначити подальші кроки.

Також Сполучені Штати підтверджують підтримку захисту Україною свого суверенітету та територіальної цілісності на тлі нового наступу росії на східному фронті України.

“Для забезпечення безпеки України обидві сторони визнають, що Україні потрібні значні військові сили, надійні можливості та стійкі інвестиції в її оборонно-промислову базу, які відповідають стандартам НАТО”, — йдеться в тексті.

За словами президента Володимира Зеленського, угода з безпеки між Україною та США має гарні положення щодо озброєння. “Дуже конкретно за системами Patriot, з постачання бойових ескадрилій Україні. Я не помилився, саме ескадрилій, які включають F-16, але не обмежуються ними”, – Зеленський.

Угода не містить зобов’язання про взаємну оборону на кшталт колективної безпеки НАТО, відповідно, США не зобов’язані допомагати Україні прямим воєнним втручанням.

Як повідомляв “Флот 2017”, 13-15 червня в Італії проходить саміт лідерів G7, на якому присутній президент Володимир Зеленський.

На полях саміту G7 підписані двосторонні безпекові угоди з Японією та США

Новини

Ігнорувати не вийде: Буданов заявив про загострення ситуації на півночі

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов попередив про загрозу наступу з...

Допомога на мільярди: Умєров підбив підсумки саміту НАТО

Міністр оборони України Рустем Умєров підбив підсумки 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні. За...

Париж залишиться у мріях: росіянам не покажуть Олімпіаду-2024

У росії не покажуть Олімпійські ігри, телевізійні канали держави-агресора відмовилися транслювати спортивний захід. Про це...

За давньою традицією: як будуть виглядати могили на військовому кладовищі

Уряд затвердив зовнішній вигляд намогильних споруд Національного військового меморіального кладовища (НВМК). Вони мають бути у формі...

Більше новин