Моніторингова команда “Беларускі Гаюн” відстежує, починаючи з 10 серпня, перекидання військових сил до Гомельської області, що межує з Україною. Режим лукашенка пояснював цей крок ситуацією в Україні та Курській області росії.
Про це повідомляє Telegram-канал “Беларускі Гаюн”.
За інформацією “Беларускі Гаюн”, на цей час у південному напрямку сконцентровано угруповання чисельністю не менше ніж 1000 осіб.
Команда з моніторингу зазначає, що останнім часом в Гомельську область було направлено кілька гелікоптерів та штурмовиків, а також низку підрозділів з БТРами, танками та ЗРК С-300ПС.
Наразі угруповання, сконцентроване біля кордону з Україною, включає:
- механізований батальйон: 30 бойових броньованих машин (БТР-82А), ≈ 350 осіб л/с,
- танковий батальйон: не менше 20 бойових броньованих машин (танків Т-72Б), ≈ 150 осіб л/с.,
- парашутно-десантний батальйон: 30 бойових броньованих машин (БТР-70МБ1), ≈ 300 осіб л/с.,
- мотострілецька (розвідувальна) рота: 16 одиниць техніки, ≈50 чоловік л/с.,
- ланка (4 штурмовики Су-25): були перекинуті на оперативний аеродром,
- два вертольоти Мі-8 були перекинуті на оперативні аеродроми,
- зенітний ракетний дивізіон (ЗРК С-300ПС): п’ять самохідних пускових установок, командний пункт 5Н63С, станція радіолокації 76Н6, ≈70 чоловік л/с.
- підрозділи спеціального призначення КДБ, МВС та внутрішніх військ – ≈150 осіб л/с.
“Разом: ≈1100 чоловік л/с. Це мінімальна підтверджена кількість військ створеного угруповання. Ймовірно, у прикордонні було також перекинуто підрозділи радіоелектронної боротьби, зв’язку, безпілотних авіаційних комплексів та ін.”, – пише “Беларускі Гаюн”.
Команда “Беларускі Гаюн” вважає, що новий виток нагнітання Лукашенка обстановки на білорусько-українському кордоні схожий на такий, що вже відбувався у червні-липні 2024 р.
“Використовуючи формальний привід (безпілотні літальні апарати, які нібито залетіли на територію Білорусі), Лукашенко знову розпочав перекидання України до кордонів. Однак, на відміну від червневого загострення ситуації, зараз кількість військ, що перекидаються, до кордону збільшилася. Наприклад, йде перекидання у т.ч. механізованих підрозділів із важким озброєнням. Зазначимо, що до українського прикордоння такі підрозділи не перекидалися з осені 2022 р.”, – звернула увагу моніторингова команда.
Можливо, на тлі бойових дій на території Курської області Лукашенку необхідно виконати “союзницькі зобов’язання” перед росією.
“Кількість сил, що перекидаються до кордону, не несе загрози для України. Війська розташовані на глибині до 50 км від кордону. Це підтверджують офіційні українські джерела”, – підкреслює “Беларускі Гаюн”.
Ймовірно, ескалація на кордоні — це політичний крок, а воєнний.
Нагадаємо, Олександр Лукашенко, самопроголошений президент білорусі, заявив про інцидент у повітряному просторі. За його словами, 9 серпня у білорусі збивали нібито українські дрони. Міністр оборони білорусі Віктор Хренін заявив про отримання наказу посилити області, які межують з Україною. На посилення угруповання військ на Гомельському та Мозирському тактичних напрямках спрямують війська та системи “Іскандер” та “Полонез”.
Як вже писав “Флот 2017”, білорусь активізувала свою військову присутність біля кордону з Україною, розгорнувши авіацію та війська протиповітряної оборони.
Також повідомлялося, що за даними Держприкордонслужби України, ситуація на кордоні з білоруссю залишається без змін. На території “сусідки” поряд із кордоном України не спостерігалося збільшення кількості техніки чи особового складу білоруських військ. Проте, українські сили готові реагувати на будь-яку зміну ситуації.