Керівник Департаменту політики закупівель Міноборони України Гліб Канєвський заявив, що відомство проводить політику підтримки та розвитку вітчизняного оборонно-промислового комплексу. Так, кожен укладений у 2024 році контракт гарантує, що українські оборонні заводи зможуть виготовити ще більше зброї та боєприпасів у 2025-му та 2026 роках.
Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.
“Політика міністра оборони Рустема Умєрова така, що мають бути закуплені зброя чи боєприпаси, якщо вони виготовляються на території України, насамперед – у локального виробника. Адже це не просто одномоментний акт, це інвестиція в розвиток вітчизняного оборонно-промислового комплексу. Тому що кожен контракт у 2024 році є гарантією, що українські оборонні заводи будуть спроможними виготовити ще більше зброї та боєприпасів у 2025-му, у 2026 році”, – сказав Канєвський.
Він підкреслив, що це є гарантією суверенітету та національної безпеки України, тому насамперед закуповуються зброя і боєприпаси у вітчизняних виробників.
Він пояснив, що Генеральний штаб ЗСУ доводить до Міністерства оборони потребу, тобто конкретний перелік зброї, боєприпасів, які необхідно закупити для Збройних сил України протягом 2024, 2025, 2026 років.
“Щоб, з одного боку, забезпечити проведення всіх необхідних операцій, які на 2024 рік запланували в Генеральному штабі, по-друге, підтримувати на достатньому рівні обороноздатність і давати відсіч агресору. Отже, під час воєнного стану ми отримуємо від Генштабу перелік потреб, отримуємо від парламенту бюджетне фінансування на цей перелік потреб, і потім уже Агенція оборонних закупівель здійснює пошук груп товарів”, – розповів він.
Він уточнив, якщо товари виготовляються на території України, то з дуже високою ймовірністю вони будуть закуплені найперше.
Раніше “Флот 2017” писав, що Міноборони України почало створювати відкриту базу з відомостями про недобросовісних іноземних постачальників товарів, робіт та послуг оборонного призначення. Це дозволить підвищити прозорість та відповідальність під час закупівель для Збройних сил України.
Нагадаємо, у першому півріччі 2024 року прийнято на озброєння, кодифіковано, допущено до експлуатації в Силах оборони України майже 480 зразків озброєння і військової техніки (ОВТ). Причому, більшість із них — продукція українських зброярів.