На головнуНовиниBloomberg: Єврокомісія скоро представить план використання прибутків від заморожених активів росії

Bloomberg: Єврокомісія скоро представить план використання прибутків від заморожених активів росії

Крим окупований росією

Європейська комісія 12 грудня планує представити план використання прибутку із заморожених активів росії, який планується відправити на допомогу Україні. Проєкт буде зроблений з урахуванням того, що є низка питань з деякими державами-членами, які необхідно вирішити.

Про це повідомляє американське видання Bloomberg.

Відомо, що Бельгія, Німеччина, Франція, Італія та Люксембург вимагають “більш поступового підходу” до питання заморожених активів росії. Вони заявили послам ЄС, що виконавча влада блоку, мовляв, повинна почати з документа, який буде скоріше неформальним, аніж офіційним. Висувати офіційну політичну та юридичну пропозицію представники цих країн вважають “передчасним”.

Попри їхні заяви Єврокомісія вже заявила, що лідери ЄС порадили навпаки прискорити роботу над офіційною пропозицією. Головну роль у вирішенні питання зіграє зустріч національних експертів та Єврокомісії 6 грудня: саме там буде зрозуміло, чи вдалося переламати спротив прихильників “обережності”.

Так чи інакше, але 12 грудня план ЄК ухвалить, що дасть змогу лідерам ЄС розглянути його на саміті у Брюселі.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що у вівторок, 7 литопада, комітет із закордонних справ палати представників Конгресу США більшістю голосів підтримав двопартійний та двопалатний законопроєкт про використання заморожених активів рф для допомоги Україні.

Лідери країн Європейського Союзу схвалили плани використання доходів від активів російського терористичного режиму, які були заморожені у рамках санкцій за вторгнення рф в Україну. Доходи будуть використані для допомоги Україні.

Тим часом у Європейському центрального банку відмовляються передавати Україні доходи від заморожених активів росії, а також самі активи. Там заявляють, що нібито існує велика потенційна репутаційна шкода для євро у разі такого кроку.

Новини

Польща зробила заяву щодо відправлення своїх військ в Україну: що відомо

Польща не відправлятиме свої війська на війну в Україну. Натомість Варшава краще передасть ЗСУ техніку. Про це...

Горить і димить: партизани опублікували відео палаючого російського Су-34

Українські партизани знайшли місце падіння російського винищувача Су-34. Борт Силами оборони України було збито...

Данілов пояснив, чому 2024-й стане “ключовим” для Путіна

Нинішній рік стане "ключовим" не лише для України, а й особисто для російського диктатора...

У РФ стався вибух на електропідстанції, що живить оборонні заводи окупантів

У російському Єкатеринбурзі пролунав вибух на електропідстанції, яка забезпечує енергією три оборонні заводи окупантів....

Більше новин