На головнуНовиниЕкономікаБронювання від мобілізації: Шмигаль пообіцяв нові параметри та критерії

Бронювання від мобілізації: Шмигаль пообіцяв нові параметри та критерії

Крим окупований росією

Кабінет міністрів України після аудиту запровадить чіткіші параметри та критерії визначення критичності підприємств і необхідності бронювання працівників. Ці параметри повинні бути прозорими й без суб’єктивізму.

Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час 10-го Київського міжнародного економічного форуму.

“Наразі ми проводимо аудит критичності підприємств. На жаль, параметри, які існують на сьогодні, дали можливість ввести фрод. Влітку ми це побачили, проводимо інвентаризацію. Закінчимо її швидше, ніж до 15 листопада, і запровадимо абсолютно прозорі, чіткі, однозначні, без суб’єктивізму, параметри бронювання. Вони не змінять критично ту систему…”, – сказав він.

Шмигаль зазначив, що під час проведення аудиту бронювання можуть продовжувати ті, у кого цей процес завершується, а також особи, заброньовані до 31 травня 2024 року. Також зміни торкнуться положення щодо зарплати: замість використання середньої зарплати по регіону, планується встановлення конкретної мінімальної суми, яка дозволить продовжити бронювання.

“Плюс якісь інші параметри, які не передбачають можливості люфту. Бо саме в цих можливостях люфту і проявився фрод, який влітку призвів до аномальної кількості бронювань. Коли ми провели перший аудит, то побачили, що забронювалися люди, які платять податки із заробітної плати, меншої за мінімальну, які не оновили своїх даних. Такі моменти необхідно виключити”, – додав прем’єр.

Нагадаємо, Кабмін ухвалив постанову від 22 жовтня 2024 р. № 1204 про повторну перевірку на критичність підприємств, установ, організацій, які мають право на бронювання працівників від мобілізації.

Раніше “Флот 2017” писав, що стало відомо, чому уряд призупинив бронювання працівників критично важливих підприємств.

Також повідомлялося, що у застосунку “Дія” закрили бронювання працівників від мобілізації: до 15 листопада триватиме аудит заброньованих військовозобовʼязаних.

Бронюванням від мобілізації своїх працівників за результатами аудиту зловживає не більше 10% українських підприємств. При цьому тільки 12% підприємств мають статус критично важливих для економіки.

Новини

Зниження мобілізаційного віку: в Раді розповіли, чи розглядаються відповідні зміни

Верховна Рада України не розглядає жодних законодавчих ініціатив, спрямованих на зниження мобілізаційного віку, або...

В Пентагоні оголосили подробиці про новий пакет допомоги: що там буде

У новий пакет військової допомоги Україні увійдуть боєприпаси для РСЗВ HIMARS, безпілотники та велика...

Скільки полонених змогла повернути Україна з початку війни: Зеленський назвав цифру

Україна від початку вторгнення росії повернула з полону окупантів 3935 власних громадян. Серед них...

Україні передали “неукомплектовані” танки Abrams – Салліван

Україна отримала від США недоукомплектовані танки M1A1 Abrams. В результаті вони виявилися не дуже корисними...

Більше новин