Критика дій Міністерства культури щодо бронювання журналістів з каналів, які ведуть Національний телемарафон, а також бронювання співробітників з низки цирків – це неповага до людей зі сфери культури та до держави загалом.
Про це заявив виконувач обов’язків міністра культури Ростислав Карандєєв.
“Як можна робити висновки про важливість закладу культури тільки за його назвою? Державне підприємство “Дирекція пересувних циркових колективів України” – не вуличне шапіто, як хтось малює у своїй уяві, а професійний колектив висококласних майстрів своєї справи. Це єдиний заклад, що проводить вистави у найвіддаленіших територіальних громадах, куди важко дістатися, де люди не мають можливості відвідувати культурні заходи”, – написав він.
Карандєєв додав, що цирковий колектив постійно гастролює по всій території України, показує вистави у шпиталях, де лежать військові, та в укриттях. При цьому Дирекція пересувних циркових колективів України подала на бронювання 14 осіб – це менше за 10% від загальної чисельності колективу.
“Це 11 виконавців найскладніших циркових жанрів та ще 3 технічні працівники, які нероздільно пов’язані з артистами та без участі яких вистави просто не проходять”, – сказав він.
Окрім того, т.в.о. міністра культури пояснив, чому від мобілізації почали бронювати представників медіа.
“Під час війни, коли ворог маніпулює громадською думкою в Україні та закордоном, поширює дезінформацію та відверту брехню – українські ЗМІ є джерелом правдивої інформації й опорою національної безпеки України. Тому частина працівників цієї сфери теж заброньована”, – сказав він.
Раніше “Флот 2017” писав, що Міністерство культури надало статус критичних тим телеканалам, які беруть участь у телемарафоні “Єдині новини”, що дозволило їхнім працівникам отримувати відстрочки від мобілізації.
Співробітники державного підприємства “ДП “Пересувний цирк України” отримають бронь від мобілізації разом зі співробітниками інших критично важливих для економіки підприємств.