На головнуНовиниПодіїЧехія розгорнула серійне виробництво БПЛА для України

Чехія розгорнула серійне виробництво БПЛА для України

Крим окупований росією

У Чехії компанія UAC запустила серійне виробництво розвідувальних дронів “Leleka-LR” та ударних “Булава” ексклюзивно для української армії.

Про це повідомляє чеське видання E15.

UAC є філією приватної української компанії DeViRo, котра з 2014 року займається розробкою та виробництвом безпілотників військового класу.

Компанія розгорнула серійне виробництво в чеському місті Колін та планує постачати близько сотні розвідувальних та ударних безпілотників на рік.

“Зараз доставка безпілотної техніки з Чехії в Україну є абсолютним пріоритетом. У майбутньому ми маємо намір отримати вирішальну частку центральноєвропейського ринку в категорії середніх безпілотників та постачати продукцію в збройні сили країн НАТО та інших держав”, – пояснює бізнес-плани Штефан Фюле з керівництва UAC.

Зараз на потужностях компанії в Коліні працює близько 80 працівників, переважно українців. Лише п’яту частину з усього персоналу складають чехи. У компанії розповідають, що з масштабуванням виробництва UAC розширюватиме нових працівників.

“У листопаді ми почали пробну експлуатацію, у квітні — серійне виробництво. Це буквально військове виробництво, наш ексклюзивний замовник – українська армія”, – говорить виконавчий директор компанії Павло Булант.

Виробництво дронів

Виробництво безпілотників починається з виготовлення точної електроніки. Збірка материнських плат і цілих електронних блоків повністю здійснюється на потужностях компанії силами  спеціалістів. Так само вони збирають оптичні модулі.

Інші операції включають  литтям у форми, 3D-друк та обробку на ЧПУ-верстатах фюзеляжів і крил майбутніх безпілотників.

“Ми практично повністю автономні, маємо мінімум субпідрядників. Ми купуємо у них, наприклад, електродвигуни та двигуни внутрішнього згоряння для безпілотників”, – додає Булант.

Виробництво закінчується у великому залі з десятками зелених пластикових транспортних контейнерів, де зберігаються розібрані розвідувальні дрони “Leleka-LR” та ударні “Булава”.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що українські дрони з дальністю ураження понад 1000 км вже у серійному виробництві. Також ми писали, що українські дрони долетіли до Татарстану.

Новини

Попри зусилля лікарів: у Львові померла Ірина Фаріон

Ірина Фаріон померла у лікарні, куди вона потрапила у критичному стані після замаху, який...

Замах на Фаріон: у Зеленського та Клименка відреагували

Справу щодо замаху на Ірину Фаріон 19 липня зараз тримають на контролі міністр внутрішніх...

У Львові стріляли в Ірину Фаріон, вона у важкому стані: що відомо

У Львові 19 липня невідомий розстріляв відому громадську діячку, скандальну Ірину Фаріон. Вона у...

Ситуація з відключеннями: найближчим часом стане значно легше

Ситуація в енергосистемі України вже найближчим часом повинна поліпшитися. Ремонтна кампанія на об'єктах генерації...

Більше новин