На головнуНовиниЧеська снарядна ініціатива почала буксувати: ЗМІ розповіли про причини перепон

Чеська снарядна ініціатива почала буксувати: ЗМІ розповіли про причини перепон

Крим окупований росією

Через три місяці після того, як за ініціативою Чехії почалася масова закупівля боєприпасів для України, робота почала буксувати. Чеські чиновники звинуватили у цьому спроби росії завадити закупівлі та величезний попит на боєприпаси.

Про це пише Defense News.

“Ініціатива під керівництвом Чехії щодо фінансування та термінової закупівлі артилерійських боєприпасів для України стабільно просувається – перші 180 000 снарядів були замовлені, і вони повинні надійти до червня”, – сказав перший заступник міністра оборони Чеської Республіки Франтішек Шульц.

Він зазначив, що Чехія активно співпрацює з партнерами для отримання додаткового фінансування та забезпечення безперебійного постачання снарядів в Україну. Проте деякі партнери заважають ініціативі, а ще про операції дізналися російські терористи, та почали спроби зірвати закупівлі.

“Президент Чехії Петр Павел сказав, що ініціатива не просувається так швидко, як передбачалося, частково через те, що російський уряд знав подробиці операції”, – сказано у матеріалі.

“Чим більше людей знають про ініціативу, тим більша конкуренція… З одного боку, це потрібно було оприлюднити, щоб заручитися підтримкою інших країн, але з іншого ми також розкрили свої карти”, – визнав сам Павел.

Дотриматися тонкої межі між прозорістю та непомітністю було дуже складно. Протягом усієї війни звучать звинувачення, що союзники занадто багато базікають та розкривають свої плани Росії.

Видання зазначає, що перейти тонку межу було складно для союзників Києва. Позаяк протягом усієї війни в Україні дехто намагався поєднати занепокоєння з приводу того, що занадто багато розкривають свої плани Москві, і бути максимально відповідальним.

“Також зростає занепокоєння щодо можливості того, що Росія перехопить оперативні деталі закупівель, пов’язаних з Україною, після витоку телеконференції ВПС Німеччини про можливе відправлення до Києва крилатих ракет Taurus”, – резюмувало видання.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, за оцінкою Глави євродипломатії Жозепа Борреля, перші постачання артилерійських снарядів в Україну в рамках чеської ініціативи варто очікувати наприкінці травня або на початку червня.

Також повідомлялося, що Чехія вже може придбати 500 тисяч снарядів у межах своєї ініціативи з забезпечення України боєприпасами.

Новини

Другий день Глобального саміту миру: комюніке підписали 80 країн і чотири організації

Спільне комюніке Саміту миру підписали 80 країн та чотири міжнародні організації, такі дані показали...

F-16 від Данії найближчим часом надійдуть в Україну – Зеленський

Під час Глобального саміту миру Президент України Володимир Зеленський зустрівся з прем'єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен. Про...

Норвегія передає Україні близько $74 мільйони на ремонт енергетики

Норвегія виділила Україні фінансову допомогу на ремонт енергетики, яка була пошкоджена внаслідок російських атак. Про...

“Мазепа” в морі: як Туреччина будує корвети для України

Нещодавно, в море на заводські ходові випробування вийшов корвет F 211 «Гетьман Іван Мазепа» проєкту MILGEM...

Більше новин