На головнуНовиниПодіїЧому Крим буде легше звільнити, ніж Донбас — пояснення Зеленського

Чому Крим буде легше звільнити, ніж Донбас — пояснення Зеленського

Крим окупований росією

Захоплений росіянами Крим деокупувати буде легше, ніж Донбас. Найскладніша частина стосується місцевих мешканців, а не територій.

“Може так статися, що ми території повернемо раніше, ніж цих людей. Так може бути. Наприклад, якщо ми беремо Донбас, люди живуть там 10 років, живуть в іншому просторі і це довгий процес. Може бути по-різному. Я вважаю, що складніше з Донбасом. Мені партнери колись казали: вам буде майже неможливо повернути Крим і дуже складно повернути Донбас. А на мою думку, якщо ми говоримо про людей, все одно території повертаються з людьми, якщо люди не хочуть – буде дуже складно”, – заявив президент Володимир Зеленський під час спілкування з миколаївськими студентами.

Головна проблема у складнощах з ментальним поверненням мешканців Донбасу. Останні 10 років у регіоні тривали бойові дії і там проходила контактна лінія. За словами президента, частина людей пройшла війну і там поширений сепаратизм.

“Стосунки зрозумілі. І навіть зараз, коли росія проти нас воює, найжорсткіші сепаратисти стоять, біжать росіяни, а ці стоять. Це також про щось говорить. А бойових дій в Криму не було, тому я вважаю, що Крим чекає дуже на повернення. Донбас також чекає, але буде дуже складно, бо велика частина цієї території була окупована і максимально мілітаризована… Нам головне нас зберегти. Те, що в нас є, все інше обовʼязково повернеться”, – додав очільник держави.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна має повне право при нагоді ліквідувати російського диктатора володимира путіна.

Також ми писали, що Зеленський передав до Верховної Ради законопроєкт, який пропонує впровадити масштабні секторальні санкції проти оборонної сфери російської терористичної держави та її поплічниці білоруси терміном на 50 років.

Новини

Будуть висновки: Зеленський визнав недостатній захист об’єктів енергетики

Українські енергетичні об'єкти виявилися недостатньо захищеними від російських повітряних терористичних актів. Будуть зроблені відповідні...

Україна та Норвегія підпишуть безпекову угоду: що відомо

Україна та Норвегія незабаром підпишуть безпекову угоду відповідно до рамкових домовленостей, які було укладено...

Єврокомісія схвалила умови для перших платежів Україні з фонду в 50 мільярдів євро

Європейська комісія 15 квітня рекомендувала Раді Європейського Союзу схвалити план реформ, який запропонував український...

Велика група конгресменів підписала відкритий лист до Майка Джонсона: деталі

В США понад 90 конгресменів з Палати представників звернулися до спікера Майка Джонсона з...

Більше новин