На головнуНовиниСуспільство"Чорний" травень: за минулий місяць від російських ударів загинула найбільша кількість цивільних

“Чорний” травень: за минулий місяць від російських ударів загинула найбільша кількість цивільних

Крим окупований росією

Доповідь Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, яка охоплює період з 1 березня до 31 травня, свідчить, що за три місяці внаслідок атак російських військ загинули щонайменше 436 цивільних українців, найбільше у травні. Доповідь буде представлена в Раді з прав людини в Женеві 9 липня.

Про це повідомляє Укрінформ.

В доповіді наголошується на жахливих наслідках російської війни, підкреслюється вплив на права людини масштабних атак росії на критично важливі об’єкти енергетичної інфраструктури, а також наступу Харківській області.

“У травні було зафіксовано найвищу місячну кількість жертв серед цивільного населення майже за рік, бойові дії цієї весни завдали жахливих втрат цивільному населенню, особливо в Харківській області та місті Харкові”, – зазначила голова Моніторингової місії Даніель Белл.

Вона пояснила, що безперервні обстріли призвели до трагічної загибелі людей, переміщення населення та руйнування будівель й підприємств.

Згідно з доповіддю, за три місяці весни було вбито щонайменше 436 цивільних українців, 1760 дістали поранення.

Російська влада, зі свого боку, повідомила про випадки загибелі цивільних у Бєлгородській, Брянській і Курській областях, вказується в документі.

Спостерігачі ООН зафіксували:

  • використання російською армією потужних бомб і ракет,
  • щонайменше п’ять випадків послідовних атак на одне й те саме місце – після прибуття туди служб з надзвичайних ситуацій.

В доповіді вказано, що російські війська розпочали навесні “найбільшу кампанію атак” на критично важливі об’єкти енергетичної інфраструктури, внаслідок чого загинули та були поранені цивільні особи, а мільйони людей по всій Україні залишилися без електрики.

Белл підкреслила, що російські обстріли позначилися на водопостачанні, мобільному зв’язку та доступу до інтернету, а також на роботі громадського транспорту.

“Повний вплив атак на енергетичну інфраструктуру стане зрозумілим лише наступної зими, коли через знижені енергетичні потужності України багато людей залишаться без доступу до опалення та інших послуг, необхідних для їхнього виживання”, – зауважила голова Моніторингової місії.

Нагадаємо, російські терористи за квітень 2024 року вбили в Україні щонайменше 129 цивільних осіб. Понад 500 дістали поранень різного ступеня важкості.

Як вже писав “Флот 2017”,  кількість жертв російських ударів по Дніпру збільшилась. 4 липня у місті оголошено жалобу.

Новини

Ігнорувати не вийде: Буданов заявив про загострення ситуації на півночі

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов попередив про загрозу наступу з...

Допомога на мільярди: Умєров підбив підсумки саміту НАТО

Міністр оборони України Рустем Умєров підбив підсумки 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні. За...

Париж залишиться у мріях: росіянам не покажуть Олімпіаду-2024

У росії не покажуть Олімпійські ігри, телевізійні канали держави-агресора відмовилися транслювати спортивний захід. Про це...

За давньою традицією: як будуть виглядати могили на військовому кладовищі

Уряд затвердив зовнішній вигляд намогильних споруд Національного військового меморіального кладовища (НВМК). Вони мають бути у формі...

Більше новин

Низку обленерго чекають поглиблені перевірки: що стало причиною

Держенергонагляд анонсував поглиблену перевірку низки обленерго через підозру у недотриманні графіків погодинних відключень світла...