Президент України Володимир Зеленський 15 вересня дав інтерв’ю американському журналісту Фаріду Закарії. В ньому він розповів про план перемоги Україні, потребу в озброєнні та про плани на далекобійну зброю.
Зібрали головне з цього інтерв’ю:
- США досі не надали Україні дозвіл на удари по росії далекобійним озброєнням.
- Поки США та Британія думають, росіяни вже відвели літаки якнайдалі, сподіваючись вивести їх з-під ударів. Це призведе до вимоги Україні надати ракети з радіусом атаки у 500 й більше кілометрів.
- План перемоги України, який планується представити у Вашингтоні президенту США Джозефу Байдену, має чотири основні пункти та один додатковий. Останній буде потрібний після війни.
- У пунктах мова йде про безпеку, про геополітичне місце України, про військову підтримку з боку США (в тому числі про надані апріорі дозволи на використання зброю) та про економічну підтримку.
- Україні критично не вистачає озброєння. Зараз потрібно оснастити та підготувати 14 нових бригад, але зброї не вистачає навіть на чотири з них. Причина такого дефіциту – занадто повільні постачання від партнерів.
- Україна використала усі власні резерви озброєння, поки у Конгресі США та Білому домі 8 місяців жували шмарклі щодо надання допомоги Україні.
- Європа своєю бездіяльністю та безпорадністю може спровокувати російського так званого “президента” володимира путіна та його тоталітарних союзників “провести розподіл світу”.
- Європейці повинні жити у єдності та розуміти, що війна близько. Тоді, можливо, вони зможуть встояти у випадку війни з росіянами.
Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що Зеленський 31 липня дав інтерв’ю французській газеті Le Monde. В ньому український лідер говорив про деокупацію територій, війну, можливість мирних переговорів та інші важливі питання.
30 червня Зеленський в інтерв’ю Труді Рубін з The Philadelphia Inquirer відповів на питання широкого спектра. Він розказав про бачення Заходом перемоги України та вступу до НАТО, виробництво озброєння та підходи для зміцнення ППО, загравання росії з КНДР та провал російського наступу на Харків, про рівень бойових втрат з обох сторін.