На головнуНовиниДанілов анонсував демобілізацію строковиків з лав ЗСУ: коли це станеться

Данілов анонсував демобілізацію строковиків з лав ЗСУ: коли це станеться

Крим окупований росією

Військовослужбовці Збройних сил України строкові служби, термін служби яких вже скінчився, найближчим часом будуть офіційно демобілізовані. За бажанням вони можуть залишитися на службі й далі, підписавши контракт.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов в коментарі Українському Радіо.

“Сьогодні відбулося засідання Ставки Верховного Головнокомандуючого і цьому питанню було приділено велику увагу для того, щоб ми справедливо займалися питанням долучення до нашого війська тих людей, які необхідні нам для обороноздатності країни. Що стосується мобілізації людей, які проходили строкову службу, то президент попросив і військові погодилися, що найближчим часом ці люди будуть демобілізовані. Цей процес відбудеться і ми розуміємо, скільки їх”, – зазначив він.

За словами Данілова, строковики зможуть підписати контракт та залишитися на службі, якщо в них є таке бажання. Усі інші будуть демобілізовані.

Нагадаємо, раніше «Флот 2017» повідомляв, що 29 червня Верховна рада України посилила правила, згідно з якими військовозобов’язаним надається відстрочка від мобілізації. Норма була проголосована у законопроєкті №9342 про доплати та відпустки для військових.

Також повідомлялося, що у Верховній Раді запропонували скасувати відстрочку від мобілізації для тих військовозобов’язаних, які здобувають другу вищу освіту.

3 вересня стало відомо, що в Україні офіційно схвалено мобілізацію обмежено придатних до військової служби чоловіків. Відповідний наказ опублікувало Міністерство оборони України.

Крім того, Президент України Володимир Зеленський підписав указ №576/2023 від 12 вересня про перегляд рішень усіх військово-лікарських комісій щодо непридатності до військової служби. Важливий момент – перегляд стосується лише рішень, ухвалених після 24 лютого 2022 року.

Новини

В ЗСУ підтвердили оточення росіян у Вовчанську: подробиці

Українські сили на одній з ділянок у Вовчанську Харківської області заблокували деякі сили російських терористів....

Що робити, якщо ТЦК відмовляється приймати електронний військовий квиток: в Міноборони розповіли

Представники ТЦК та СП не мають жодного права не приймати електронний військовий квиток у...

В Україні заборонили партію “Наш край”: чим вона відома

Восьмий апеляційний адміністративний суд (ААС) 19 червня, за результатами розгляду адміністративної справи № 857/6/24...

Демобілізація під час війни можлива: нардеп назвала умову

В Україні можливо провести демобілізацію під час війни, але це залежить від того, наскільки...

Більше новин