На головнуНовиниПолітикаДемобілізація під час війни можлива: нардеп назвала умову

Демобілізація під час війни можлива: нардеп назвала умову

Крим окупований росією

В Україні можливо провести демобілізацію під час війни, але це залежить від того, наскільки вдалими будуть мобілізаційні процеси. Якщо наступні кілька місяців динаміка мобілізації залишатиметься такою ж позитивною, тоді в жовтні Верховна Рада може розглянути законопроєкт про демобілізацію.

Про це заявила народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз в ефірі “Еспресо”.

За її словами, 19 червня під час засідання робочої групи за участі представників Генерального штабу Збройних сил України та Міністерства оборони було порушено питання щодо розробки законопроєкту про мобілізацію. Зараз розробка знаходиться у веденні Кабінету міністрів.

“Була досягнута домовленість, що Генштаб і Міноборони будуть відстежувати протягом 3-4 місяців динаміку здійснення мобілізації за новим законом. Якщо вона буде мати таку ж позитивну характеристику, як за травень та червень, тоді у жовтні має бути поданий відповідно розроблений законопроєкт щодо звільнення з військової служби в час дії воєнного стану, щоб він був розглянутий своєчасно та ухвалений депутатами”, – зазначила Фріз.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що у квітні під час розгляду законопроєкту про посилення мобілізації профільний комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки та оборони прийняв рішення виключити звідти норму, яка відповідає за процес демобілізації та ротації військовослужбовців. Це було зроблено за особистою ініціативою головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.

Новини

Ігнорувати не вийде: Буданов заявив про загострення ситуації на півночі

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов попередив про загрозу наступу з...

Допомога на мільярди: Умєров підбив підсумки саміту НАТО

Міністр оборони України Рустем Умєров підбив підсумки 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні. За...

Париж залишиться у мріях: росіянам не покажуть Олімпіаду-2024

У росії не покажуть Олімпійські ігри, телевізійні канали держави-агресора відмовилися транслювати спортивний захід. Про це...

За давньою традицією: як будуть виглядати могили на військовому кладовищі

Уряд затвердив зовнішній вигляд намогильних споруд Національного військового меморіального кладовища (НВМК). Вони мають бути у формі...

Більше новин