На головнуАналітикаДуже невчасно: Макрон та Шольц посварилися і це погано для України –...

Дуже невчасно: Макрон та Шольц посварилися і це погано для України – Bloomberg

Крим окупований росією

Сварка між президентом Франції Еммануелем Макроном та канцлером Німеччини Олафом Шольцом щодо того, як саме потрібно допомагати Україні, сталася у найгірший час: вона негативно впливає на війну України з росією, поки лідери двох сильних європейських країн сваряться.

Про це пише Bloomberg.

Зокрема Макрон на терміновому саміті лідерів ЄС у Парижі заявив, що в Європи є чітке завдання: допомогти Україні виграти війну і змусити російського диктатора володимира путіна відступити. Повідомлення Макрона демонструвало зневагу до Шольца та його надобережної позиції.

“Натяки Макрона на початку цього тижня про розгортання військ в Україні були навмисно двозначними, за словами офіційних осіб, і мали на меті створити невизначеність у свідомості російських військових планувальників. Але за словами чиновника, знайомого з цими дискусіями, така заява французького президента пішла врозріз з чіткими побажаннями офісу Шольца”, – зазначає агентство.

Французські чиновники сказали виданню, що Макрон бачить Шольца як людину без сміливості та амбіцій, яка вміє думати тільки на короткострокову перспективу. При цьому в Німеччині презирливо кличуть Макрона “імператором” – на думку німецького уряду, Макрону краще вдається оголошувати грандіозні ідеї, аніж втілювати їх. При цьому німців обурює, що Макрон готовий говорити про допомогу Україні, надавши її менше, ніж Німеччина – 640 млн євро проти 17,7 млрд євро німецьких грошей.

Французький уряд на це заявив, що насправді витратив на Україну 3,6 млрд євро, але головне – передає Україні далекобійну зброю і, найважливіше, робить це стабільно. Принаймні Макрон розуміє, що потрібно робити.

“Проблема в тому, що позиція Макрона ослаблена обмеженим обсягом військової допомоги, яку Франція досі надавала Україні, що не відповідає її статусу найсильнішої військової держави Європи”, – сказав виданню Рим Момтаз, науковий співробітник паризького Міжнародного інституту стратегічних досліджень.

Раніше “Флот 2017” писав, що проросійська Угорщина та занадто обережна Німеччина відкинули ідею відправлення військ НАТО в Україну, тоді як союзник Києва, Велика Британія, заявила, що поки що не планує широкомасштабного розгортання.

Прем’єр-міністр Франції Габріель Атталь пояснив детальніше слова Еммануеля Макрона щодо можливості в майбутньому відправити французькі військові сили на війну в Україну.

Сам Макрон сказав, що усі заяви щодо повномасштабної війни росії проти Україні, зокрема про відправку західних військ для допомоги українській армії, були ретельно продумані. Це не імпровізація та не популізм.

Новини

Німеччина надішле Україні ще одну систему Patriot

Німеччина оголосила про постачання Україні третьої вогневої установки системи протиповітряної оборони Patriot, повідомляє NTV....

Удар на 650 кілометрів: дрони підірвали військовий радіоцентр РФ

Україна безпілотниками атакувала військову частину росіян у місті Ковилкіно в Мордовії. Про це в Telegram повідомив представник Української добровольчої...

У Польщі створять Раду з питань співпраці з Україною: чим вона займатиметься

Прем’єр Польщі Дональд Туск підписав розпорядження про створення Ради з питань співпраці з Україною....

Шольц не побачив кінця війни в Україні: нам ще довго доведеться постачати зброю

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що війна в Україні "не буде короткою", і Заходу...

Більше новин