На головнуНовиниЕлектронна відстрочка та бронювання: в "Резерв+" анонсували нові функції

Електронна відстрочка та бронювання: в “Резерв+” анонсували нові функції

Крим окупований росією

В додаток “Резерв+” скоро додадуть можливість оформити відстрочку від мобілізації онлайн. Також з’явиться можливість електронного бронювання.

Про це розповіла в інтерв’ю NV заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

За її словами, є випадки, коли відстрочка надається автоматично, без походу до ТЦК, збору паперів. Усі дані щодо таких людей є в державних реєстрах.

“Ми хочемо достатньо швидко закрити найрозповсюдженіші кейси, щоб “Резерв+” став абсолютно цифровим аналогом ТЦК, і всі сервіси, які можна автоматизувати, не забирали час і ресурси наших громадян”, – сказала вона.

Окрім того, з’явиться функція електронного бронювання. Тут буде трохи складніше, оскільки буде потрібна взаємодія декількох міністерств: Міністерства економіки, Міністерства цифрової трансформації, Міністерства оборони, Пенсійного фонду.

“Кожен керівник підприємства отримає доступ до записів у реєстрі Пенсійного фонду стосовно своїх працівників, які підлягають бронюванню. Керівник зможе бронювати їх онлайн. Ця інформація буде одразу передаватися в реєстр Оберіг. Потім кожен заброньований користувач “Резерв+” отримає відповідний статус в додатку у своєму смартфоні. Статус електронного бронювання буде відображатися при формуванні електронного військово-облікового документа через застосунок. Фактично це має зайнятися декілька хвилин”, – розповіла вона.

Вона додала, що робота над цим вже ведеться, планується зробити все протягом літа.

Нагадаємо, в Україні 18 травня запущено мобільний застосунок “Резерв+”. Він розроблений для військовозобов’язаних, призовників та резервістів, які хочуть оновити облікові дані в онлайн режимі. Qr-код у мобільному застосунку “Резерв+” з’явиться 18 червня. З того часу дані з електронного реєстру зрівняються з паперовими військово-обліковими документами.

Як вже писав “Флот 2017”, 18 червня, у застосунку “Резерв+” з’явився QR-код. Таким чином, електронний військово-обліковий документ отримав юридичну силу, як і паперовий. Проте, не всі користувачі “Резерву+” можуть отримати електронний військовий квиток з QR-кодом, оскільки через високий наплив охочих можуть виникати проблеми з оновленням та завантаженням додатка.

Станом на 17 червня 2024 року військово-облікові дані оновили майже два мільйони військовозобов’язаних українців. Більшість з них – півтора мільйона – зробила це через додаток “Резерв+”. Понад 500 тисяч українців вже згенерували е-квиток з кодом.

Новини

Ігнорувати не вийде: Буданов заявив про загострення ситуації на півночі

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов попередив про загрозу наступу з...

Допомога на мільярди: Умєров підбив підсумки саміту НАТО

Міністр оборони України Рустем Умєров підбив підсумки 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні. За...

Париж залишиться у мріях: росіянам не покажуть Олімпіаду-2024

У росії не покажуть Олімпійські ігри, телевізійні канали держави-агресора відмовилися транслювати спортивний захід. Про це...

За давньою традицією: як будуть виглядати могили на військовому кладовищі

Уряд затвердив зовнішній вигляд намогильних споруд Національного військового меморіального кладовища (НВМК). Вони мають бути у формі...

Більше новин