На головнуНовиниСуспільствоЕстонія не висилатиме українських чоловіків з протермінованими паспортами

Естонія не висилатиме українських чоловіків з протермінованими паспортами

Крим окупований росією

Міністерство внутрішніх справ Естонії не планує примусову репатріацію до України українських чоловіків призовного віку, які законно перебувають на території країни, у разі, якщо їхні паспорти будуть протерміновані.

Про це розповіла радниця відділу політики громадянства та міграції МВС Аннелі Вікс, її цитує ERR, повідомляє “Європейська правда”.

Вікс зазначила, що мобілізація – це питання, яке стосується держави та її громадян. 

“Міністерство внутрішніх справ не має плану примусової репатріації громадян України, які законно проживають в Естонії, втекли через війну, в тому числі громадян України, які належать до цільової групи можливої української мобілізації”, – сказала вона.

Станом на 26 квітня дозвіл на проживання в Естонії на підставі тимчасового захисту мали 6500 українських чоловіків віком 18-60 років.

За словами Вікс, якщо громадяни України мобілізаційного віку більше не зможуть обміняти свої прострочені паспорти на нові в посольстві України, то вони втратять можливість подорожувати.

“Проте відсутність чинного проїзного документа не обмежує можливості подання заяви на отримання або продовження посвідки на проживання (у тому числі на підставі тимчасового захисту). Чинний порядок також допускає ідентифікацію або підтвердження особи на підставі інших доказів. Однак іноземець не може звернутися за візою за відсутності справжнього проїзного документа”, – зазначила посадовиця.

Станом на кінець квітня в Естонії чинний дозвіл на проживання на підставі тимчасового захисту мали близько 31 тисячі українських утікачів від війни.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що Міністерство закордонних справ заявило, що призупинення надання послуг чоловікам мобілізаційного віку в дипломатичних установах – це тимчасовий крок. Він пов’язаний з ухваленим нещодавно законом про посилення мобілізації.

Профільний комітет з питань національної безпеки та розвідки Верховної Ради України планує викликати представників Міністерства закордонних справ. Від них будуть вимагати роз’яснень щодо ситуації з припиненням консульських послуг для чоловіків за кордоном.

Проте ввечері 24 квітня Кабінет міністрів України випустив офіційну постанову про повну заборону надання консульських послуг за кордоном для чоловіків – громадян України призовного віку від 18 до 60 років.

Польща, якщо виникне така необхідність, готова допомогти Україні повернути громадян чоловічої статі призовного віку. В Україні ці люди зможуть посилити Збройні сили України. При цьому про повернення жінок та дітей поляки нічого не говорять.

Новини

У Санкт-Петербурзі стався вибух у військовій академії: є постраждалі росіяни

В Петербурзі стався вибух у будівлі Військової академії зв'язку ім. Семена Будьонного. Щонайменше сім...

МЗС відновило консульські послуги для чоловіків за кордоном: які умови

Міністерство закордонних справ України розпорядилося з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного...

Кабмін затвердив нову форму військового квитка: що потрібно знати

Кабінет міністрів затвердив нову форму для військового квитка. Документ зможе формуватися в електронній формі...

Удар по Новоросійську: в росЗМІ розкрили справжні масштаби атаки

Новоросійськ в ніч на 17 травня атакували щонайменше 30 ударних безпілотників, запущених Україною. Атака...

Більше новин

МЗС відновило консульські послуги для чоловіків за кордоном: які умови

Міністерство закордонних справ України розпорядилося з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного...

Кабмін затвердив нову форму військового квитка: що потрібно знати

Кабінет міністрів затвердив нову форму для військового квитка. Документ зможе формуватися в електронній формі...

Зеленський підписав закон про підвищення штрафів за порушення мобілізаційного законодавства

Президент України Володимир Зеленський 17 травня підписав Закон про внесення змін до Кодексу України про адміністративні...
Exit mobile version