На головнуАналітикаForbes: путін цілком реально може застосувати в Україні ядерну зброю

Forbes: путін цілком реально може застосувати в Україні ядерну зброю

Крим окупований росією

Використання ядерної зброї в Україні може стати реальністю через дії російського диктатора володимира путіна. Оскільки у москві мають інше бачення ролі ядерної зброї у військовому конфлікті.

Про це повідомляє видання Forbes.

На Заході використання ядерної зброї для досягнення обмежених військових цілей вважається неможливим. Але для росії це нормальний варіант; з плином часу військова стратегія росії поступово наділяла ядерну зброю все більшою важливістю.

Це відображає більш відкрите ставлення до корисності ядерної зброї в майбутніх конфліктах; росія володіє значно більшою кількістю малопотужних ядерних систем малої дальності, ніж США – за певними оцінками, до 2000 одиниць. Такі системи стали нормою в усіх військових службах росії, а також розробляються як для звичайних, так і для ядерних боєголовок.

Такий підхід до ядерної зброї також демонструється у публічних заявах російських чиновників і коментаторів, які, за словами ЗМІ, стоять близько до терориста путіна. А сам диктатор вже після вторгнення в Україну в лютому 2022 року неодноразово натякав на потужність російського ядерного арсеналу.

Зауважується, що москва заявляє про використання ядерної зброї лише у відповідь на використання її іншими країнами або у разі загрози існуванню держави. Однак офіційні особи росії заявляли, що заявлені цілі війни з боку Києва нібито є такою самою загрозою.

“Доктрина росії свідчить про те, що вона використовуватиме ядерну зброю у відповідь на слабкість звичайних сил у поточному конфлікті”, – сказала виданню Емі Вулф з Дослідницької служби Конгресу США.

Отже, останнє переміщення ядерних систем малої дальності росією в Білорусь, підтверджене президентом Польщі, може бути не просто показом мускулів, але і попередженням щодо можливого їхнього використання російським терористичним режимом.

Як повідомляв “Флот 2017“, ядерний конфлікт США з росією може статися у момент, коли увагу Вашингтона буде відвернено війною з Китаєм через Тайвань. У цьому випадку американські сили будуть розділені між двома театрами бойових дій, що знизить їхню готовність до відбиття російської агресії.

Сполучені Штати розробляють новий тип ядерної зброї під назвою B61-13, яка, як стверджується, має 24-кратно більшу потужність, ніж бомба, скинута на Хіросіму в 1945 році. Ця нова бомба є модифікацією гравітаційної бомби B61, розробленої під час холодної війни.

Новини

СБУ завершила розслідування у справі про знищення “Мрії”

Служба безпеки України завершила розслідування у справі щодо втрати літака Ан-225 "Мрія" на початку...

Зустріч Байдена з лідерами Конгресу: відомі перші подробиці

Президент США Джозеф Байден зустрівся з лідерами Конгресу та обговорив питання термінового надання Україні...

Туск все ж не виключає заборону українського імпорту: деталі

Польща може піти проти правил Європейського Союзу та в односторонньому порядку заборонити імпорт нових...

ЗМІ: Повітряні сили за 10 днів “настріляли” літаків на мільярд доларів

Повітряні сили ЗСУ за останні 10 днів збили 10 російських літаків. Сумарна вартість знищеної...

Більше новин