На головнуАналітика"Генералопад" у РФ: коли принесуть у жертву Шойгу та Герасимова

“Генералопад” у РФ: коли принесуть у жертву Шойгу та Герасимова

Крим окупований росією

Корупція у міністерстві оборони російської федерації перетворюється на масштабну та системну кризу. Починаючи з весни 2024 року, арешти та звільнення генералів рф стали майже щоденним явищем. Ці відбувається на тлі невдоволення військових рф, спричиненого затяжною війною з Україною, а також незадовільним матеріально-технічним забезпеченням російської армії. На тлі ж Курської операції ЗСУ, арешти та звільнення вищих військових посадовців набули нового значення, яке демонструє глибину та масштаб боротьби за контроль над ключовими інституціями у рф. Про генералопад на росії читайте у матеріалі “Флот 2017”.

Арешт Дмитра Булгакова

Одним із найбільш резонансних арештів став випадок Дмитра Булгакова, колишнього заступника міністра оборони рф, який з 2008 по 2022 рік керував тиловим забезпеченням армії рф. За час свого перебування на посаді він створив складні корупційні схеми, що охоплювали постачання харчових продуктів та військової техніки. Під його керівництвом ціни на харчування для військових були значно завищені. Наприклад, яловичину часто замінювали дешевшою курятиною, що дозволяло привласнювати величезні суми. Експерти оцінюють розкрадені кошти у мільярди рублів, а лише один із випадків, за яким обвинувачують Булгакова, стосується розкрадання понад 100 мільйонів рублів.

Цей арешт був лише частиною більш масштабної кампанії з викриття корупції у міноборони рф, яка почалася з арешту Тимура Іванова, ще одного заступника міністра, у квітні 2024 року. Іванова звинувачують у хабарництві та участі в корупційних схемах, які завдали росії збитків на мільярди рублів. За неофіційними даними, загальна сума розкрадань у міністерстві оборони рф може сягати 11 трильйонів рублів, що дорівнює понад 150 мільярдам доларів США.

Арешти та відставки високопосадовців

Серед інших затриманих опинилися генерал-лейтенант Юрій Кузнєцов, начальник головного управління кадрів міноборони рф, заарештований за розкрадання 100 мільйонів рублів, та генерал-майор Іван Попов, звинувачений у привласненні аналогічної суми. Генерал-полковник Юрій Садовенко, один із найближчих соратників Сергія Шойгу, був позбавлений посади 20 травня 2024 року, а вже за два дні заарештований генерал-лейтенант Вадим Шамарін, начальник головного управління зв’язку ЗС рф.

Цікаво, що Іван Попов користується авторитетом в російській армії за те, що зміг організувати оборону на півдні нашої крайні та не дав розгорнутись українському контрнаступу у 2023 році. Серед російських військових лунають навіть заклики звільнити Попова та призначити його начальником генерального штабу замість Валерія Герасимова.

Скандали довкола парку “Патріот” та храму збройних сил рф

Важливим епізодом став також арешт В’ячеслава Ахмедова, директора парку “Патріот”, та генерал-майора Володимира Шестерова, заступника начальника управління розвитку міноборони. Ахмедова звинувачують у розкраданні понад 40 мільйонів рублів, виділених на будівництво головного храму збройних сил рф та облаштування території парку. Загальний кошторис проєкту становив понад 6 мільярдів рублів, значна частина з яких, за даними слідства, була привласнена посадовцями.

Читайте також: Чергові репресії? В Росії затримали керівника військово-патріотичного парку та генерал-майора з міноборони

Дорога нерухомість та захмарна розкіш

Корупція в міноборони рф проявляється не тільки у фінансових махінаціях. Відомо, що Булгаков та інші генерали накопичували елітну нерухомість та розкішні предмети побуту. Під час обшуків у будинку Булгакова було знайдено кілька картин, на яких він та інші високопосадовці, включаючи Сергія Шойгу, були зображені в образах історичних постатей. Це лише підкреслює атмосферу безкарності та вседозволеності, яка панувала серед керівництва міністерства оборони рф.

Недовіра путіна до генералів та загроза змови

Серія арештів та відставок вказує на те, що путін дедалі більше не довіряє своїм генералам та побоюється змови проти себе. Попри те, що Сергій Шойгу, один з найвпливовіших людей у російському військовому керівництві, вже був усунутий з посади, є всі підстави вважати, що він може стати наступною “жертвою” у цій політичній грі. Путін, схоже, готовий принести його в жертву, щоб зміцнити свою владу і запобігти подальшій дестабілізації армії на тлі війни з Україною.

Утім розгром армійської верхівки, пов’язаної не лише з Шойгу, але й значною мірою з його попередником Сердюковим, не можна трактувати просто як атаку на армію рф, зокрема з боку ФСБ. Це також популістський жест, своєрідна поступка на користь армійських мас, які найбільше ненавидять тиловиків та штабістів. У цьому контексті Курська операція ЗСУ може спричинити нову хвилю відставок та арештів.

Причому цього разу роль “цапа-відбувайла” може лягти на керівництво генштабу рф на чолі з Герасимовим, якщо, звісно, вони дивом не завершать війну за кілька місяців – мотивація у них зараз як ніколи висока. Складається враження, що Пригожин навіть з того світу продовжує свою справу… Він не полишає своїх ворогів…

Оксана Бачай

Новини

План перемоги України: Зеленський планує зустрітися з Гарріс та Трампом у США

На тлі візиту Президента України Володимира Зеленського до Вашингтону для виступу на засіданні Ради...

Росія атакувала “Шахедами” та ракетами: сили ППО збили понад 40 цілей

У ніч на 19 вересня росія запустила по Україні 46 засобів повітряного нападу: понад...

Рада безпеки ООН: названа дата виступу Зеленського на засіданні

За даними місії Словенії в ООН, Президент України Володимир Зеленський братиме участь у засіданні...

Понад тисячі окупантів та 14 танків: добова статистика втрат росіян на фронті

Сили оборони протягом 18 вересня ліквідували понад 1 100 російських загарбників. Таким чином, статистика...

Більше новин