На головнуНовиниГодяться тільки для пропаганди: в ЗМІ проаналізували використання росіянами ФАБ-3000

Годяться тільки для пропаганди: в ЗМІ проаналізували використання росіянами ФАБ-3000

Крим окупований росією

Російські терористи нещодавно заявили, що нібито почали використовувати плануючі бомби на базі ФАБ-3000. Проте такий боєприпас має ефективність хіба що у пропагандистському плані.

Про це повідомляє Forbes.

Російський “кабоносець” Су-34 може тягнути тільки один ФАБ-3000, або три ФАБ-1500. При цьому відомо, що потужність авіабомби не залежить від її маси: авіабомба масою понад 3 тонни трохи більше ефективна за КАБ масою у 1500 кілограмів. Тому ефективніше для росіян було б використовувати три ФАБ-1500 замість однієї ФАБ-3000. Єдине пояснення бажанню терористів використовувати ФАБ-3000 – пропагандистські мотиви, оскільки виглядає на відео або фото це дуже переконливо.

Окрім того, навряд чи терористи виготовили багато ФАБ-3000. Тому скоро, вочевидь, росіяни повернуться до використання ФАБ-1500. Але й КАБи на їх основі скоро можуть втратити актуальність. Україна розгортає все більше радіоперешкод, які переривають сигнал між бомбами та супутниками.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що у листопаді 2023 року російські терористи вперше використали в Україні касетні бомби РБК-500, перероблені за допомогою модулю УМПК в плануючі.

У січні стало відомо, що російські війська встановлюють на авіаційні бомби вільного падіння ФАБ-1500М54 універсальні модулі планування і корекції польоту (УМПК), що робить їх плануючими, повідомив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

Новини

Ігнорувати не вийде: Буданов заявив про загострення ситуації на півночі

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов попередив про загрозу наступу з...

Допомога на мільярди: Умєров підбив підсумки саміту НАТО

Міністр оборони України Рустем Умєров підбив підсумки 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні. За...

Париж залишиться у мріях: росіянам не покажуть Олімпіаду-2024

У росії не покажуть Олімпійські ігри, телевізійні канали держави-агресора відмовилися транслювати спортивний захід. Про це...

За давньою традицією: як будуть виглядати могили на військовому кладовищі

Уряд затвердив зовнішній вигляд намогильних споруд Національного військового меморіального кладовища (НВМК). Вони мають бути у формі...

Більше новин