На головнуUncategorizedГрошей не вистачає: Гетьманцев заявив про необхідність підвищувати ПДВ та військовий збір

Грошей не вистачає: Гетьманцев заявив про необхідність підвищувати ПДВ та військовий збір

Крим окупований росією

Україні не вистачає грошей на утримання армії, тому потрібно підвищувати як військовий збір, так і податок на додану вартість (ПДВ).

Про це заявив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев на форумі “Бізнес і війна”.

“Коли держава приходить до людей і каже: мені не вистачає на армію ось стільки, будь ласка, давайте кожен із нас скинеться на цю святу мету, і потрібно швидко, для цього є тільки дві відповіді на сьогодні – це військовий збір і ПДВ… Тільки два ці потужні податки здатні швидко зібрати гроші в бюджет з усіх платників рівно”, – заявив він.

При цьому Гетманцев нелогічно вважає, що запровадження податків на розкіш нібито малоефективне, як і запропоновані податкові ставки на деякі товари.

“Коли ми починаємо визначати вичерпний перелік предметів розкоші, ми ніколи не можемо ні з ким домовитися… Чому ювелірка мала платити 30%, за автомобілі – 15%, а за квартири та банківське золото – 5%. Ніякої не було аргументації. І, справді, її, напевно, не може бути. Ми отримуємо досить велику групу незадоволених і фіскальний ефект у розмірі трьох-чотирьох мільярдів від запровадження будь-якого з цих видів податків”, – сказав Гетманцев.

Також нардеп заявив, що аргументів за або проти підвищення ПДВ та ВЗ нібито немає.

“Аргумент про те, що військовий податок платить тільки білий бізнес, який платить білі зарплати, а ті, хто платить у конвертах, не платять податків, – це правда абсолютно, але це стосується будь-яких податків, абсолютно всіх податків. Тому жодних 100% аргументів на користь або військового збору, або ПДВ немає”, – заявив він.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що Міжнародний валютний фонд планує змусити Україну до прискореної девальвації гривні, зниження відсоткових ставок та максимального підвищення податків, щоб закрити діру в бюджету. Ці умови потрібні для подальшого отримання допомоги Україною. Проте вимоги МВФ викликають спротив перш за все Національного банку України.

Верховна Рада України з другої спроби підтримала у першому читанні скандальний законопроєкт № 11416-Д про збільшення податкового навантаження на мешканців України. Планується зібрати податків на 58 млрд грн більше в 2024 році та на 137 млрд грн у 2025 році.

Новини

Блискуча операція: на Харківщині 3-я ОШБр визволила полонених бійців та зміцнила оборону

На Харківщині підрозділи 3-ї окремої штурмової бригади успішно відбили у ворога позиції та визволили...

Мобілізація в Україні: чи можна ігнорувати повістки поштою

Через зміни в законодавстві, повістка в поштовій скриньці тепер може опинитися у кожного військовозобов'язаного...

Удари вглиб РФ: Бербок зробила нову заяву

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок висловила думку, що в майбутньому Україна може використовувати...

Окупанти розпочали новий штурм поблизу окупованого Мелітополя: що відомо

Російські окупанти розпочали новий штурм на Запорізькому фронті, зосередившись на селі Кам'янське, яке розташоване...

Більше новин