В російських військах оператори розвідувальних безпілотних літальних апаратів почали встановлювати на дрони додаткові камери заднього огляду. Таким чином, окупанти намагаються врятувати свої дрони від загрози з боку українських зенітних FPV-дронів.
Про це повідомляє Defense Express.
Російські оператори розвідувальних БПЛА почали встановлювати на них камери заднього огляду, які мають допомогти виявити загрозу з боку українських зенітних FPV-дронів. При цьому від роздумів до реалізації у рф пройшло близько двох тижнів.
Про перший випадок встановлення такої камери стало відомо завдяки “приземленому” бійцями Сил оборони України ворожому дрону. Про це повідомив фахівець Сергій “Флеш” Бескрестнов.
На фото – підбитий російський розвідувальний БПЛА (скоріш за все типу ZALA 421) із мініатюрною камерою, яка під’єднана до кастомного приладу від російського виробника, який також оснащений RHCP антенами, які використовуються у FPV-дронах.
Саме завдяки цій камері здійснюється огляд у задній полусфері, що може дозволити побачити загрозу у вигляді зенітного дрона, що наближається та прийняти заходи протидії.
Проте, розвідувальні БПЛА крутити фігури вищого пілотажу не можуть. А тому одним із заходів протидії може бути спроба відірватися на швидкості, оскільки час у повітрі FPV-дрона доволі обмежений, а більша швидкість виїсть акумулятор зенітного дрона швидше.
Видання зазначає, що сам факт того, що для практичної реалізації засобів протидії зенітним FPV-дронам ворог перейшов доволі швидко заслуговує урахування. Вочевидь перелік контрзаходів буде нарощуватись. Можливо, що ворог буде пробувати встановлювати на свої розвідувальні БПЛА невеликі засоби РЕБ, які, в першу чергу, мають працювати на найбільш поширених частотах.
Силам оборони України також необхідно мати набір власних контрзаходів, оскільки окупанти вже почали застосовувати FPV-дрони для боротьби з українськими розвідувальними БПЛА.
Нагадаємо, російські загарбники скопіювали успішну українську тактику зенітних FPV-дронів проти безпілотників типу “крило”. Крім того, противник починає вигадувати й засоби протидії зенітним FPV-дронам, які використовують ЗСУ.
Раніше “Флот 2017” писав, що Сили оборони України суттєво збільшили використання FPV-дронів у бойових діях, підвищивши їх застосування на 25% у серпні порівняно з червнем.
Також повідомлялося, що Сили оборони України почали використовувати новинку — дрони-дракони. Це FPV-дрон, який може нести близько 500 г високотемпературної термітної суміші, котра здатна пропалити навіть броню. Терміт розливається над позиціями ворога, внаслідок чого й виникає асоціація з польотом дракона.