На щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії Президент України Володимир Зеленський розказав про Курську операцію, критичні оборонні потреби України та про стратегічний план перемоги.
Про це повідомляється у Telegram-каналі Зеленського.
Основні заяви українського президента.
Про важливість отримання Україною далекобійної зброї
Президент України Володимир Зеленський після зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном і британським секретарем із закордонних справ Девідом Ламмі, які відвідали Київ, наголосив, що Україна потребує достатньої далекобійності.
“Сподіваюся, що після нашої розмови вже не може бути жодного незакритого питання про те, чому Україна потребує достатньої далекобійності. Я хочу підкреслити: достатньої. Достатньої не для того, щоб просто сказати, що рішення є. Далекобійності, достатньої для того, щоб змінити хід війни та змусити Росію шукати миру”, – заявив він.
Зеленський висловив сподівання на результативну підтримку міжнародних партнерів.
Про недостатність ракет для ППО
Зеленський зазначив, що в Україні більше ніж чотири системи Patriot, “але реальність більш позитивна, ніж офіційна інформація”. Проте систем ППО недостатньо.
Він зазначив, що системи протиповітряної оборони, зокрема Patriot, NASAMS, IRIS-T, працюють, але “бажано, щоб вони працювали з ракетами”. Адже їх постійно недостатньо.
“Такий приклад, як працюють наші ППОшники: бажано дві ракети по цілі, а вони, як українці, краще одну, може не прийде. Це факт. Але в цьому гуморі трагедія, бо ракет недостатньо. Просто недостатньо цих ракет”, – наголосив президент.
Про план перемоги
План перемоги України у війні, який представлять США, буде “відвертим” та “зрозумілим”. Крім того, він не буде містити в собі багато пунктів.
“Там не багато пунктів. І кожен пункт буде залежати від рішення Байдена. Саме тому, я вважаю, що це допоможе. Я не можу дати 100-відсоткову гарантію, що це зупинить путіна, але це зробить Україну сильнішою. І це підштовхне путіна думати, як завершити війну”, – сказав він.
За його словами план перемоги буде “дуже відвертим” з “дуже зрозумілими” пакетами допомоги.
Про зустріч з Байденом
У вересні відбудеться зустріч українського президента Володимира Зеленського та глави США Джо Байдена. Вони обговорять мирний план України.
“Цього місяця запланована наша зустріч з президентом Байденом. Я представлю йому план перемоги – систему взаємопов’язаних рішень, завдяки яким Україна отримає достатню силу, щоб поставити цю війну на курс до миру”, – розповів Зеленський.
Війна росії проти України може закінчитися справедливо кількома шляхами:
- або армію окупанта витісняють силою,
- або дипломатією, що гарантує збереження реальної незалежності країни та її очищення від окупації.
“І у першому, і у другому випадку Україна потребує сильних позицій. І з цим можуть допомогти США. Якщо ми однаково з нашим ключовим партнером хочемо перемоги, то пакет перемоги, який я представлю президенту США, може прокласти шлях до надійного миру, до повної реалізації формули миру”, – підкреслив глава України.
Він застеріг, що у світу досі є ілюзії, що можна поговорити з москвою, чи окреслити якісь червоні лінії, завдяки яким москва з часом стане м’якшою чи схильною до примирення.
Про страх країн НАТО збивати “Шахеди”
Зеленський підкреслив, що західні партнери бояться навіть просто сказати, що працюють над цим питанням.
Коли Україна порушує це питання з партнерами, то “постійно всі намагаються його просто заговорити”.
“І бояться навіть сказати: “Ми працюємо над цим”. Навіть цих слів бояться. Поки лише білорусь відзначилась збиттям російських “Шахедів”. Я не думав, що у такому форматі це буде. Я думаю, що це просто принизливо для сильного демократичного світу”, – зазначив Зеленський.
Про ситуацію на Курському напрямку
Російські військові намагаються повернути під свій контроль території Курської області. Проте серйозних успіхів поки не видно.
“Щодо Курського напрямку. Росіяни там почали свої швидкі наступальні дії. Вони хочуть застосувати там близько 60-70 тисяч людей. Нам відомо десь про 40 тисяч людей там. Вони хотіли швидких проривів та деокупації. Приємно, що тепер не тільки ми, а й вони кажуть про деокупацію своєї території”, – наголосив президент.
Операція ЗСУ у Курській області вплинула на ситуацію на фронті в Україні, оскільки росіяни зменшили використання артилерії: застосування кількості снарядів на Донбасі, на тому ж Покровському напрямку до початку Курської операції був 1 до 12, наразі – 1 до 2,5.
Президент зауважив, що ситуація на фронті в Україні та операція в Курській області – це пов’язані речі.
Нагадаємо, держсекретар США Ентоні Блінкен разом з міністром закордонних справ Великобританії Девідом Леммі здійснили 11 вересня спільний візит до Києва.
Раніше “Флот 2017” писав, що за словами президента США Джо Байден, питання дозволу на використання західною далекобійною зброєю для атак по території росії наразі перебуває на етапі розгляду.