На головнуНовиниЄС може переглянути допомогу Україні у бік збільшення – посол

ЄС може переглянути допомогу Україні у бік збільшення – посол

Крим окупований росією

Європейський Союз може переглянути допомогу Україні, на яку зараз виділено 50 млрд євро, у бік її збільшення. Нинішній пакет передбачено на чотири роки, але обсяги коштів можуть вирости.

Про це розповів постійний представник України при ЄС Всеволод Ченцов в інтерв’ю “Європейській правді”.

“Я думаю, що Україна отримає більше, ніж 50 мільярдів. Тому що посередині – тобто через два роки – можливість перегляду цього інструменту. І я думаю, що він буде переглядатися в бік збільшення”, – сказав він.

Ченцов зазначив що Україні потрібна мінімум в два рази більша сума, ніж ухвалив Євросоюз. Окрім цього, має значення, яким чином будуть наповнюватися грантова та кредитна частина допомоги – зокрема, чи будуть використані заморожені активи російських терористів.

“Коли ми говоримо про нашу макрофінансову стабільність, про інвестиційну складову… про технічну допомогу, яка пов’язана в тому числі з потребами підготовки до членства, я думаю, що наші потреби будуть уточнюватися… Чи нас влаштує, що ми встановлюємо цю стелю в 50 мільярдів? Напевно, ні. Тому що російські активи – це набагато більше, ніж 50 мільярдів. І навіть якщо ми говоримо про доходи, ну, за чотири роки, як вони порахували, то це 17 мільярдів. Тому ми розраховуємо, що все ж таки країни-члени не лише за рахунок цих доходів від російських активів будуть наповнювати грантову частину”, – резюмував він.

Як вже писав “Флот 2017”, 1 лютого, Європейська рада ухвалила програму Ukraine Facility, якою передбачено 50 млрд євро на макрофінансову підтримку України впродовж 2024-2027 років. Європейський парламент повинен її затвердити наприкінці лютого. І в березні перший транш у розмірі 4,5 млрд євро може вже надійти Україні.

Єврокомісар з питань сусідства та розширення Олівер Варгеї підтвердив, що перший транш із нового фонду фінансової підтримки України на 50 млрд євро очікується на початку березня. Подальша допомога буде надходити щоквартальними платежами згідно з планом.

Новини

Рекордний політ дрона: ГУР завдав удару по об’єкту в Оренбурзькій області РФ

Вночі 26 травня безпілотник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України подолав понад 1800...

Зрив військових постачань Києву: Росія розгорнула в Європі диверсійну кампанію

Росія направила свої зусилля на зрив постачань військової допомоги Україні з Європи. Кремлівський режим...

В Іспанію за допомогою: Зеленський розпочав новий міжнародний візит

Президент Володимир Зеленський, 27 травня, розпочав свій візит до Іспанії. Очікується, що одним...

Понад 1000 “двохсотих” та дев’ять танків: нові втрати РФ

Російські окупаційні війська за добу з 25 на 26 травня ліквідували 1 150 окупантів....

Більше новин