На головнуНовиниЄС розглядає можливість навчання українських військових на території України: але є нюанс

ЄС розглядає можливість навчання українських військових на території України: але є нюанс

Крим окупований росією

Європейський Союз розглядає можливість проводити навчання українських військових не тільки території країн ЄС, але й в Україні. Але є нюанс – це може статися не раніше, ніж з початку 2025 року.

Про це повідомляє німецьке видання Welt із посиланням на власні джерела.

Зокрема ідею обговорювали на засіданні Військового комітету ЄС 15 травня. Таку можливість допустив керівник Тренувальної місії ЄС (EUMAM), генерал Міхаель ван дер Лаан. Також ідею підтримують Франція, країни Балтії та Східної Європи. Німеччина та інші держави поки не визначилися з позицією, а Берлін вже й заявив про “безпекові ризики”.

Зазначається, що інструктори ЄС можуть стати пріоритетною мішенню атак російських терористів і незрозуміло, як реагувати країнам ЄС у випадку, якщо в Україні загинуть європейські військові. Також може бути потрібне додаткове фінансування і згода парламентів країн-членів.

Нагадаємо, за оцінкою керівника служби військової контррозвідки Польщі Ярослава Строжика, російський диктатор володимир путін вже готовий до невеликої військової операції проти країни НАТО. Він може зробити напад на Нарву чи шведський острів. Поки його стримує колективна позиція Заходу щодо підтримки не члена Альянсу — України.

Як вже писав “Флот 2017”, у НАТО конфіденційно та неофіційно визначили дві “червоні лінії” Альянсу, через порушення яких російськими терористами може відбутися пряме втручання військ НАТО у війну в Україні. Проте це можна розцінювати, які оцінки можливих планів Альянсу на випадок надзвичайних ситуацій.

Також повідомлялося, що існує блок європейських країн, готових до прямого втручання у війну проти рф. Чисельність країн, готових до такого кроку, зростає.

Новини

В Харкові завершили роботи на місці російського теракту 22 червня: деталі

В Харкові 23 червня завершили рятувальні роботи на місці російського терористичного акту 22 червня....

Без обмежень: Південна Корея озвучила умову постачання Україні будь-якого озброєння

Південна Корея не проти постачати Україні великий спектр летального озброєння. Це буде зроблено без...

Україна знищила в Краснодарському краї склад “шахедів”: з’явилися супутникові фото

Україна внаслідок атаки по Краснодарському краю рф 21 червня знищила склад ударних безпілотників "шахед"...

Україна завдала авіаудару по Бєлгородській області: знищено командний пункт росіян

Збройні сили України завдали авіаудару по цілі російських терористів у тимчасово контрольованій терористами Бєлгородській...

Більше новин