На головнуНовиниПолітикаІсторичний день в українсько-індійських відносинах: головні моменти зустрічі Зеленського та Моді

Історичний день в українсько-індійських відносинах: головні моменти зустрічі Зеленського та Моді

Крим окупований росією

Сьогодні, 23 серпня, прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді знаходився з офіційним візитом у Києві. Прем’єр зустрівся з Президентом України Володимир Зеленським. Зустріч тривала три години і завершилася спільною заявою. Моді наголосив, що Індія наполягає на дипломатичне врегулювання війни рф проти України та готова зробити активний внесок для досягнення миру в Україні.

Основні моменти зустрічі Зеленського з Моді в матеріалі “Флот 2017“.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак в ефірі телемарафону наголосив, що зустріч тривала майже три години. Вона проходила у кількох форматах.

За словами Єрмака, Зеленський зустрів Моді у Маріїнському палаці.

“Почалася зустріч тет-а-тет. Потім до цієї зустрічі приєдналися міністри закордонних справ, а також радник з питань нацбезпеки прем’єра Індії і я, як голова Офісу президента. Загалом ця зустріч проходила протягом такого рекордного терміну — практично три години”, – зазначив він.

Потім була зустріч у широкому форматі, у якій брали участь інші міністри України та Індії, а також інші члени делегацій.

Керівник ОП уточнив, що на переговорах було обговорено багато тем. Насамперед це була війна росії проти України. Усі принципові позиції Києва озвучили прем’єру Індії.

Після перемовин український президент Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді виступили зі спільною заявою.

Моді заявив, щодо війни Індія виконувала подвійну роль. Перша — гуманітарна допомога, друга полягає у тому, щоб “триматися якомога далі від війни”.

Прем’єр додав, що Індія підтримує повагу до суверенітету та територіальної цілісності України.

Моді підкреслив, що “Індія готова зробити свій проактивний внесок, і я особисто, як друг, якщо є якась роль, яку я можу зіграти, я дуже хотів би зіграти цю роль для досягнення миру”.

“Пане президенте, я приїхав напередодні вашого Дня Незалежності. Тому я хотів би, щоб ми всі працювали над якнайшвидшим відновленням миру, і Індія буде готова зробити свій проактивний внесок у досягнення цієї мети”, – додав прем’єр Індії.

Лідери в спільній заяві також:

  • висловили взаємну зацікавленість у роботі над підвищенням рівня двосторонніх відносин від всеосяжного партнерства до стратегічного партнерства в майбутньому;
  • підтвердили готовність до подальшої співпраці у дотриманні принципів міжнародного права, включно зі Статутом ООН, таких як повага до територіальної цілісності та суверенітету держав. Вони погодилися з необхідністю більш тісного двостороннього діалогу в цьому питанні;
  • індійська сторона підтвердила свою принципову позицію та спрямованість на мирне врегулювання шляхом діалогу та дипломатії, у межах яких Індія взяла участь у Саміті миру.
  • високо оцінили зусилля із забезпечення глобальної продовольчої безпеки, зокрема українську гуманітарну зернову ініціативу. Було наголошено на важливості безперебійного та безперешкодного постачання сільськогосподарської продукції на світові ринки, особливо в Азії та Африці.
  • наголосили на важливості Міжурядової українсько-індійської комісії по торговельному, економічному, науковому, технічному, промисловому і культурному співробітництву у сприянні орієнтованому на майбутнє та міцнішому економічному партнерству між двома країнами.
  • наголосили на важливості спрощення умов ведення бізнесу для взаємної економічної діяльності та інвестицій поряд з усуненням будь-яких перешкод для розширення торгівлі та комерції між Україною та Індією.
  • домовилися продовжувати працювати над сприянням зміцненню відносин між оборонними структурами обох країн, зокрема шляхом співпраці та партнерства у сфері виробництва в Індії та співробітництва у нових галузях.
  • домовилися про проведення найближчим часом в Індії 2-го засідання спільної українсько-індійської робочої групи з питань військово-технічного співробітництва, створеної відповідно до угоди про оборонне співробітництво 2012 року.
  • привітали підписання двосторонньої Програми культурного співробітництва та рішення щодо проведення фестивалів культури в Україні та Індії.
  • домовилися вивчити можливість взаємного відкриття філій закладів вищої освіти для задоволення освітніх потреб громадян обох країн.
  • закликали до всеосяжної реформи Ради Безпеки ООН, щоб вона відображала сучасні світові реалії та стала більш репрезентативною, дієвою та ефективною у розв’язанні питань міжнародного миру та безпеки.
  • Україна підтвердила свою підтримку постійного членства Індії у реформованій та розширеній Раді Безпеки ООН.індійська сторона висловила сподівання на приєднання України до Міжнародного сонячного альянсу.

Зазначимо, що Україна та Індія погодили чотири документи про співпрацю, вони стосуються медицини, сільського господарства, гуманітарної допомоги та культури, зокрема:

— Меморандум про взаєморозуміння між Кабінетом міністрів України та урядом Республіки Індія щодо індійської гуманітарної грантової допомоги для реалізації ефективності розвитку громад:

— Угоду між Кабінетом міністрів України та урядом Республіки Індія про співпрацю в галузі сільського господарства та харчової промисловості;

— Програму культурного співробітництва на 2024-2028 роки;

— Меморандум про взаєморозуміння між державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками та Центральною інспекцією з контролю за стандартами лікарських засобів МОЗ Індії.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що Індія закликала громадян виїхати з трьох областей РФ. Також ми писали, що Індія просила росію припинити війну в Україні.

Новини

План перемоги України вже повністю готовий – Зеленський

План перемоги Україні у війні вже повністю готовий. Тепер головне – це рішучість його...

Німеччина виділяє гроші на лікування поранених військових ЗСУ: яка сума

Німецький уряд погодив виділення 50 млн євро на лікування поранених військовослужбовців Збройних сил України. Про...

“Бухарестська дев’ятка” вимагає від НАТО зреагувати на порушення повітряного простору російськими БПЛА та ракетами

Міністри оборони дев'яти східноєвропейських країн "Бухарестської дев'ятки" вимагають від НАТО підготувати колективну відповідь на...

В Лівані почалася вже третя хвиля раптових вибухів: що тепер підривається

У Лівані ввечері 18 вересня почалася третя хвиля вибухів різноманітної електроніки та пристроїв. На...

Більше новин