На головнуНовиниЗа кордономІзраїль створить буферну зону у секторі Гази: що про це відомо

Ізраїль створить буферну зону у секторі Гази: що про це відомо

Крим окупований росією

Ізраїль повідомив низку арабських країн та Туреччину про свій намір створити уздовж кордонів Гази буферну зону з метою запобігання майбутнім вторгненням.

Про це пише Reuters, спираючись на власні джерела.

За даними трьох регіональних джерел, Ізраїль пов’язував свої плани зі своїми сусідами Єгиптом і Йорданією, а також Об’єднаними Арабськими Еміратами, які нормалізували відносини з Ізраїлем у 2020 році.

Як стало відомо агентству Reuters з єгипетських та інших кіл у регіоні, ця зона має розташовуватися на палестинській стороні.

Також зазначається, що жодна з арабських держав не підтвердила готовність надавати поліцію чи керувати Газою в майбутньому.

«Ізраїль хоче створити буферну зону між сектором Газа та Ізраїлем з півночі на південь, щоб запобігти проникненню ХАМАСу або інших екстремістів до Ізраїлю або нападу на нього», – сказав представник регіональних органів безпеки. Він був одним із трьох інсайдерів, які попросили не розголошувати їхню національність.

За словами Офіра Фалька, радника із зовнішньої політики прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, план передбачає трирівневий процес: знищення ХАМАС, демілітаризація Гази та дерадикалізація анклаву.

«Буферна зона може бути частиною процесу демілітаризації», – сказав він.

Крім того, високопоставлене джерело в ізраїльських службах безпеки відповіло журналістам, що ідея буферної зони справді розглядається, але її параметри поки що невідомі. Її ширина вглиб сектора може становити і два кілометри, і кілька сотень метрів.

Довжина Сектору Гази становить близько 40 кілометрів, а ширина – від 5 до 12 кілометрів. У ньому проживає 2,3 мільйона людей.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що 1 грудня ЦАХАЛ повідомив, що ХАМАС порушив оперативну паузу й вів вогонь по Ізраїлю. У відповідь ЦАХАЛ відновив бойові дії проти ХАМАСу у Секторі Гази.

Також ми писали, що Ізраїль заявив про ліквідацію ХАМАС на півночі сектора Гази.

Новини

Польща зробила заяву щодо відправлення своїх військ в Україну: що відомо

Польща не відправлятиме свої війська на війну в Україну. Натомість Варшава краще передасть ЗСУ техніку. Про це...

Горить і димить: партизани опублікували відео палаючого російського Су-34

Українські партизани знайшли місце падіння російського винищувача Су-34. Борт Силами оборони України було збито...

Данілов пояснив, чому 2024-й стане “ключовим” для Путіна

Нинішній рік стане "ключовим" не лише для України, а й особисто для російського диктатора...

У РФ стався вибух на електропідстанції, що живить оборонні заводи окупантів

У російському Єкатеринбурзі пролунав вибух на електропідстанції, яка забезпечує енергією три оборонні заводи окупантів....

Більше новин