У російського диктатора не вистачає військової техніки: в Україні та в Курській області армія рф зазнає значних втрат. Поповнює запаси загарбників самопроголошений президент білорусі Олександр Лукашенко. Він наказав відправити росіянам техніку з наявних підрозділів, оскільки в білоруській армії також виснажений арсенал.
Про це повідомляють “БелНовости”.
Зазначається, що Лукашенко наказав передати частину військової техніки з бойових підрозділів для армії рф. Це пов’язано із терміновим проханням російської сторони у зв’язку з втратами та нестачею техніки, як у Курській області, так і на інших напрямках.
Це не перший випадок, коли Лукашенко поповнює росіянам запаси в техніці та боєприпасах.
Так у 2022 році, коли російські війська зіткнулися в Україні з високим втратами, путін звернувся до колеги з проханням про використання білоруських арсеналів.
За розпорядженням Лукашенка, російській армії було надано доступ і проводилося вивезення майна з:
- 969-ї бази резерву танків,
- 1405, 1398, 1886 та 25, 43, 46 арсеналів зберігання боєприпасів;
- 1868 арсеналу артилерійської бази озброєння в Гомелі;
- 288-ї бази резерву вантажної автомобільної техніки.
Проте, якщо у 2022-му білорусь передавала боєприпаси і техніку зі складів, то зараз йдеться про передачу зі складу бойових підрозділів.
Видання пише, що це свідчить про те, що склади та арсенали білорусі були спустошені 2022-го. А зараз Лукашенко може задовольнити потребу путіна лише технікою зі складу діючих підрозділів.
Раніше “Флот 2017” писав, що Олександр Лукашенко, самопроголошений президент білорусі, заявив про інцидент у повітряному просторі. За його словами, 9 серпня у білорусі збивали нібито українські дрони. Міністр оборони білорусі Віктор Хренін заявив про отримання наказу посилити області, які межують з Україною. На посилення угруповання військ на Гомельському та Мозирському тактичних напрямках спрямують війська та системи “Іскандер” та “Полонез”. Крім того, білоруські танки висунулися в прикордонні з Україною райони – на Гомельський та Мозирський тактичні напрямки.