Ключові республіканці з Палати представників США звернулися до президента Джо Байдена із закликом переглянути обмеження на застосування американської зброї для атак по території росії.
Про це повідомляє CNN.
Лист, датований понеділком, надіслали напередодні візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена до Києва, який відбувся 11 вересня. Його підписали:
- Майкл Маккол, голова Комітету з міжнародних відносин Палати представників;
- Майкл Тернер, голова Комітету з розвідки;
- Майк Роджерс, очільник Комітету з питань збройних сил;
- Кен Калверт, голова підкомітету з асигнувань;
- Томас Кін, голова підкомітету з закордонних справ;
- Річард Хадсон, комісар Гельсінської спілки.
Дозвіл на удари по рф не спричинить ескалацію
Адміністрація Байдена занепокоєна, що удари України по території росії можуть призвести до загострення конфлікту, підвищивши ризик безпосереднього залучення США. Однак республіканці стверджують, що ці побоювання є безпідставними і неодноразово спростовувались із початку війни.
“Застосування Україною американської зброї або військові операції на російській території не призвели до ескалації з боку росії,” — зазначено в листі.
Ефективність ATACMS
Американська розвідка зазначає, що понад 90% російських літаків, які атакують Україну, базуються на аеродромах, розташованих більш ніж за 300 км від зони дії ракет ATACMS. Це ускладнює їх ураження. Однак республіканці вказують, що на російській території є багато інших військових цілей у межах досяжності.
Згідно з оцінками Інституту вивчення війни, крім аеродромів, є понад 200 військових об’єктів, доступних для ураження, включаючи бази, логістичні центри, паливні склади та командні пункти.
Запаси ATACMS майже вичерпані
Американські чиновники вказують, що Україна вже використала більшість із переданих США ракетних комплексів ATACMS. Залишок у США обмежений, і додаткові постачання можуть вплинути на американську обороноздатність.
Українські військові стверджують, що на території рф залишаються важливі військові цілі, зокрема об’єкти з виробництва зброї, які заслуговують на ураження ракетами ATACMS.
Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що Міністерство оборони США заявило, що заборона на використання Україною далекобійних ракет ATACMS для ударів по території росії пояснюється кількома факторами, серед яких обмежена кількість цих ракет.
Також ми писали, що поки США тягнули з наданням Україні дозволів на удари ракетами ATACMS по російських аеродромах, окупанти встигли відвести до 90% авіації за межі дії ракети. Це зробило одну з головних цілей України – винищити російські літаки на аеродромах – важкодосяжною.