На головнуНовини"Максимально демократично": Лубінець прокоментував новий закон про мобілізацію

“Максимально демократично”: Лубінець прокоментував новий закон про мобілізацію

Крим окупований росією

Мобілізаційний законопроєкт, який ухвалила Верховна Рада та який підписав президент – це кращий варіант, на який можна було сподіватися.

Про це заявив Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець, повідомляє Укрінформ.

“Принципові зауваження, які я направив як уповноважений на профільний комітет, на мій погляд, практично всі були враховані”, – зазначив він.

Лубінець підкреслив, що суспільство має зрозуміти необхідність збільшення кількості мобілізованих до Збройних сил України. На лінії фронту тривають важкі бої, військові потребують відпочинку, для ротацій та відпусток потрібно, щоб їх хтось замінив.

“Але, на мій погляд, тепер процедура виглядає максимально демократично, без примусу. Всі військовозобов’язані мають пройти процедуру, зокрема перевірку своїх даних у реєстрі, і після цього ті, хто не виконуватимуть норми закону, будуть підпадати під дії знову ж таки демократичних принципів у нашій державі”, – заявив омбудсмен.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що 11 квітня Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію №10449. За таке рішення віддали голоси 283 народних депутати.

25 грудня 2023 року Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт щодо мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Але через зауваження його було відкликано, а вже 30 січня в Раду внесли оновлений законопроєкт, який пройшов перше читання. Нардепи подали понад 4 тисячі поправок, які розглядав Комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

І тільки 9 квітня, профільний комітет національної безпеки та оборони Верховної Ради рекомендував парламенту розглянути у другому читанні законопроєкт про мобілізацію.

Як вже писав “Флот 2017”, 10 квітня Верховна Рада на пленарному засіданні розпочала розгляд у другому читанні законопроєкту про мобілізацію, але без норми яка відповідає за процес демобілізації та ротації військовослужбовців. Вилучення норми було зроблено за особистою ініціативою головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.

Також повідомлялося, що розробка законопроєкту щодо демобілізації військових, тобто звільнення у запас бійців, які воюють три роки, почнеться найближчим часом.

Новини

“Затишшя” на Харківщині закінчилося: окупанти пішли на штурми

Якщо зранку 19 травня на Харківському напрямку спостерігалося "затишшя", то до обіду російські війська...

Допомога Україні: Німеччина може виділити додаткові 3,8 млрд євро для Києва

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що відомство повідомило федеральному уряду про додаткову потребу...

Аеродром, НПЗ та нафтобаза: українські сили атакували російські об’єкти

Служба безпеки України, ЗСУ та Головне управління розвідки Міноборони України здійснили успішні удари по...

Підступна тактика: Росія двічі вдарила по базі відпочинку на Харківщині

Сьогодні, 19 травня, російські окупанти обстріляли базу відпочинку в Харківській області. Коли на місто...

Більше новин