Від початку широкомасштабного вторгнення рф для потреб Збройних сил Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації близько 20 зразків спеціалізованої автотехніки. Мова йде про транспортні засоби для перевезення великогабаритних та великотоннажних вантажів.
Про це повідомляє пресслужба Міноборони.
“Автопарк спеціалізованої техніки ЗСУ підсилили важковозні транспортні напівпричіпи (так звані “трали”), сідельні та звичайні автотягачі виробництва відомих автомобільних концернів США, Європи, Азії. А також – продукція вітчизняних підприємств”, – зазначили в оборонному відомстві.
В міністерстві пояснили, що в умовах бойових дій питання ефективної логістики та швидкої доставки військової техніки є вкрай важливими.
“Сідельні автотягачі та важкі причепи потрібні для забезпечення транспортування різних видів озброєння та бойової техніки: танків, самохідних артилерійських установок, бойових броньованих машин, інших габаритних вантажів військового призначення тощо”, – уточнили в пресслужбі.
Використання саме спеціальної автотехніки для перевезення великогабаритних вантажів дозволяє військам у разі необхідності оперативно переміщувати бронетехніку та інше важке обладнання з однієї точки до іншої.
Таким чином, економиться власний моторесурс важкої бронетехніки, а пошкоджена “броня” швидко потрапляє на ремонтні бази.
Раніше “Флот 2017” писав, що арсенал броньованих засобів українського війська поповнили нові зразки. Так, Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації у ЗСУ близько 20 одиниць бронемашин із захистом від мін та засідок.
Також повідомлялося, що в Україні запустили проєкт “Залізний полігон”. Мета проєкту — надати виробникам озброєння та військової техніки можливість швидкого й доступного тестування зразків на спеціальному майданчику на безоплатній основі.