Через зміни в законодавстві, повістка в поштовій скриньці тепер може опинитися у кожного військовозобов’язаного громадянина України.
Ексклюзивно для УНІАН адвокат Тетяна Савченко пояснила, чи буде відповідальність за неявку за повісткою і хто їх отримає.
Коли неявка за повісткою вважається поважною
Савченко також нагадує про причини, які можуть стати поважними, якщо військовозобов’язаний не прийшов за повісткою. Серед них:
- смерть близької людини;
- перебування на стаціонарному лікуванні;
- стихійні лиха.
У документі уряду є вичерпний перелік причин, але поважність причини неявки в кожному індивідуальному випадку все одно потрібно доводити.
Раніше не було прописано, коли саме людина мала прийти до ТЦК після того, як зникали поважні причини для неявки. Тоді особа могла не з’являтися до наступної повістки. Наразі це законодавчо врегульовано – особа має прийти до ТЦК протягом семи днів після того, як закінчилися поважні причини для неявки, інакше настає відповідальність за неявку за повісткою.
Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що у ТЦК рекомендують бути готовими до мобілізації всім, хто має відстрочку. Також ми писали, що призовники у 17 років мають стати на облік через Резерв+ або у ТЦК.
У травні 2024 року було ухвалено законопроєкт № 10449, який вніс деякі зміни до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Тепер більшість чоловіків в Україні повинні йти служити.