На головнуНовиниСуспільствоМобілізація в Україні: про що і коли треба попередити ТЦК, щоб не...

Мобілізація в Україні: про що і коли треба попередити ТЦК, щоб не отримати штраф

Крим окупований росією

У Закарпатті військовозобов’язаний був оштрафований за неспроможність своєчасно повідомити про встановлену інвалідність. За інформацією ТЦК та СП, штраф у 17 000 грн наклали на чоловіка через те, що він не надав повідомлення про свою групу інвалідності протягом семи днів після її встановлення. Хоча військовозобов’язаний вказував на фізичну неспроможність, суд не визнав це достатньою підставою для уникнення штрафу. Згідно із законом, відповідальність за повідомлення про інвалідність несе і МСЕК, але штраф все ж доведеться сплатити лише військовозобов’язаному.

Як пише “Фокус”, згідно з українським законодавством, військовозобов’язані зобов’язані повідомляти ТЦК про зміни у своєму стані протягом семи днів. Це включає зміни в сімейному стані, місці проживання, номерах зв’язку, освіті, місці роботи, посаді та стані здоров’я, включаючи інвалідність. У разі несвоєчасного повідомлення, передбачено штраф від 17 000 до 25 500 грн.

Юрист Юлія Засоба зазначає, що ТЦК можуть отримати інформацію з інших джерел, і тоді особа не притягується до адміністративної відповідальності. Однак, для уникнення штрафів, краще особисто повідомляти про зміни, особливо якщо вони впливають на відстрочку від мобілізації.

У разі неприбуття за повісткою з поважної причини, військовозобов’язаний повинен повідомити ТЦК протягом трьох днів від дати повістки. Важливо надати документальне підтвердження обставин, які завадили з’явитися. Поважними причинами можуть бути стихійні лиха, хвороба, військові дії або смерть близького родича. Документи мають бути завірені уповноваженими державними органами, і якщо це неможливо, повідомлення може надіслати лікар або адвокат.

У разі відсутності повідомлення про причини неявки, можуть накладатися штрафи або навіть кримінальна відповідальність за ухилення від військової служби, з можливим позбавленням волі від трьох до п’яти років.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, чи можна отримати відстрочку дистанційно. Також ми писали, як перевірити наявність бронювання.

Новини

Російські окупанти стратили понад 100 українських військовополонених: подробиці

Українські правоохоронні органи мають інформацію про страту російськими окупантами щонайменше 102 українських військовополонених. Страти...

Путіна повинні заарештувати на саміті G20, якщо він туди поїде – Костін

Якщо так званий "президент" росії володимир путін спробує відвідати саміт "Великої двадцятки" (G20) у...

СЗЧ в Росії: одна з найкращих дивізій РФ не дорахувалася 10 відсотків солдатів

Російська армія страждає від СЗЧ (самовільне залишення частини) значно більше, ніж українська. Наприклад, одна...

Скільки людей звернулися до рекрутингових центрів з моменту відкриття: у Міноборони назвали цифру

До центрів рекрутингу Збройних сил України з моменту їхнього відкриття звернулося 20954 громадянина України....

Більше новин