На головнуНовиниЕкономікаМорський коридор в дії: Україна вже відправила понад 50 млн тонн зерна...

Морський коридор в дії: Україна вже відправила понад 50 млн тонн зерна і вантажів

Крим окупований росією

Посол США в Україні Бріджит Брінк під час Black Sea Security Forum в Одесі заявила, що наразі Київ Чорноморським гуманітарним коридором відправив близько 850 кораблів і 52 млн тонн зерна й вантажів. За її словами, американське обладнання допомагає прикордонникам та адміністрації Одеського порту захищати й підтримувати морський коридор.

Про це повідомляє пресслужба Посольства США в Україні.

“Приємно повернутися в процвітаюче і відважне портове місто Одесу, всесвітньо відоме своєю багатою культурною спадщиною. Навіть перед обличчям щоденних атак Росії Одеса твердо стоїть на Чорному морі”, – сказала Бріджит Брінк.

Дипломат зазначила, що регулярно відвідує Одесу, проводить зустрічі з місцевою владою, прикордонниками, портовиками й безпосередньо одеситами.

За її словами, ці зустрічі дають змогу сформувати уявлення про проблеми, що стоять перед Одесою та доводять рішучість жителів захищати місто та його порти.

Нагадаємо, у середині липня 2023 року росія вийшла із “зернової угоди”, яка дозволяла експортувати українське зерно Чорним морем. Вранці 16 липня 2023 року одеський порт залишило останнє судно, завантажене українською агропромисловою продукцією у рамках зернової ініціативи.

Потім російські терористи заявили, що з 20 липня будуть знищувати всі цивільні кораблі, які йтимуть у бік портів України. У цій ситуації Україна відповіла дзеркально та оголосила про військову загрозу судноплавству в Чорному морі, в акваторії російських портів. Попередження стосувалося морських портів Анапа, Новоросійськ, Геленджик, Туапсе, Сочі, Тамань.

Україна також заявила, що продовжить вивозити зерно Чорним морем, попри російські загрози, вихід росії з зернової угоди та теракти проти портової інфраструктури. Для торгових суден, які прямували до чорноморських портів України або з них, було оголошено тимчасові коридори.

Вже 16 серпня з порту Одеса тимчасовим коридором вийшов у море контейнеровоз Joseph Schulte. Це перший вихід цивільного судна після розриву “зернової угоди”.

За сім місяців роботи морського коридору було експортовано 33,8 млн тонн вантажів. Цей об’єм більше, ніж за рік роботи Зернової ініціативи, в якої брала участь рф. Україна майже вийшла на довоєнні обсяги експорту з портів Великої Одеси.

Як вже писав “Флот 2017“, в травні Україна майже вийшла на довоєнний обсяг експорту зерна та олійних культур. Це сталося завдяки тому, що країна змогла вибити російський Чорноморський флот с західної та північно-західної частини моря.

Новини

Для зміцнення ППО: коли Україна отримає від Іспанії батарею ЗРК Hawk

В Міністерстві оборони Іспанії підтвердили, що на вересень 2024 року запланована передача Україні нової...

Страшилка для Європи: Росія увімкнула платівку із залякуваннями українськими “неонацистами”

Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив", спостерігає, як тур 3-ї ОШБр у Європі...

Росія атакувала дронами: сили ППО збили більшість “Шахедів”, декілька “пішли” у Румунію

В ніч проти 25 липня російські терористичні війська атакували Україну дронами. Українські оборонці неба...

Мінус гелікоптер: в Росії самоліквідувався Мі-28

В росії, в Калузькій області, під час планового польоту розбився ударний гелікоптер. Екіпаж загинув....

Більше новин

У Криму дефіцит води: DeepState повідомив про проблеми в окупантів

Водні ресурси Криму почали скорочуватися. На окупованому півострові пересихають ріки та озера через підрив...