Воєнні аналітики вважають, що значна передислокація частин північного угруповання військ рф до Курської області свідчить про рішення російського командування завершити наступ на півночі Харківської області, щоб відповісти на вторгнення у Курську область. Поки що сили відтягуються з Харківського напрямку, на пріоритетніших ділянок фронту росія не зменшує свою присутність.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики ISW припускають, що кремль наразі оцінює операцію в Курській області як більш значну.
Російське військове командування, можливо, наразі перекидає до Курської області більш досвідчені та краще забезпечені фронтові підрозділи зі сходу чи півдня України. Проте для прибуття таких підрозділів до регіону знадобиться додатковий час.
За даними звіту, російське військове командування, схоже, покладається на існуючі підрозділи, розгорнуті в районі міжнародного кордону, і на легкодоступні війська в тилу, які укомплектовані солдатами строкової служби і нерегулярними формуваннями, для протидії триваючому вторгненню України в Курську область.
Також командування рф стикається з тиском під час передислокації сил з інших оперативних напрямків у спробах не допустити зриву наступальних операцій на сході України.
Зазначається, що у перші дні прориву в Курську область там перебували:
- військовослужбовці строкової служби,
- прикордонники ФСБ,
- підрозділи чеченського спецпідрозділу Ахмат, що діють під егідою Міністерства оборони Росії.
Пізніше москва перекинула:
- сили з невизначених оперативних резервів,
- додаткові підрозділи, укомплектовані призовниками,
- спецпідрозділ ГРУ,
- сили спеціальних операцій (ССО),
- Ахмат,
- 1-й армійський корпус так званої “ДНР”,
- колишній особовий склад ПВК “Вагнер”.
До Курської області прибувають інші нерегулярні російські війська, в тому числі ті, що раніше були розгорнуті на інших ділянках фронту:
- елементи нерегулярних збройних формувань “ДНР”, включаючи “дивізію донбасу” та бригаду “п’ятнашка”.
Нагадаємо, що українські війська 6 серпня зайшли до Курської області росії.
Як вже писав “Флот 2017”, військові ЗСУ записали відео, у якому підтвердили, що російське місто Суджа в Курській області вже не російське, а контролюється Україною, як і філія російського “Газпрому” в місті. Крім того, українські сили захопили біля міста Суджа склади, які призначалися для забезпечення майбутнього наступу рф на Сумську область.
Також повідомлялося, що Москва 9 серпня запровадила в прикордонних з Україною областях – Брянській, Курській та Бєлгородській – режим контртерористичної операції (КТО). Кремлівський режим пояснив цей крок підвищенням “загрози” з боку України. А 10 серпня, у мережі з’явилося відео, на якому видно, що українські військові, ймовірно, зайшли в село Пороз Бєлгородської області рф. Бійці зняли ролик поряд з Порозьким сільським клубом.
Раніше ми писали, що росія може реалізувати низку сценаріїв для повернення населених пунктів Курської області, які ЗСУ взяли під контроль упродовж останніх днів. Ймовірно, на ухвалення рішень військовим командуванням рф впливатиме кількість підрозділів та спроможності ЗСУ в цьому районі.