На головнуНовиниПодіїМоже запускати "Нептуни": ЗСУ показали випробування корвета "Гетьман Іван Мазепа"

Може запускати “Нептуни”: ЗСУ показали випробування корвета “Гетьман Іван Мазепа”

Крим окупований росією

Командування ВМС ЗСУ вперше показало на відеоходові випробування корвета “Гетьман Іван Мазепа” (F211), який добудовують в Туреччині. Це перше офіційне відеопідтвердження факту виходу корвета “Гетьман Іван Мазепа” на випробування, до цього були лише фото в соцмережах.

Про це пише Defense Express.

Раніше у Військово-морсські сили України повідомляли, що цей корвет має увійти до складу національного флоту вже в 2024 році.

На оприлюднених кадрах видно, що на палубі корабля присутні цивільні особи, які, як припускають аналітики Defense Express, можуть бути працівниками турецького підприємства. Також помітно, що в кормовій частині корабля ще повністю не змонтовано посадковий майданчик для гелікоптера.

На кораблі вже встановлено 76-мм артустановку Leonardo Super Rapid в носовій частині та 35-мм зенітну артилерійську установку Aselsan Gokdeniz в кормовій частині корабля. Також – ймовірно елементи під розміщення протикорабельних ракет.

“Якого саме типу ПКР там мають бути розміщенні, та по зенітно-ракетному комплексу для цього корвета – ясності поки нема”, — зауважили експерти.

Вони пригадали, що раніше командувач ВМСУ Олексій Неїжпапа анонсував орієнтовний перелік озброєння, який використають для корабля “Гетьман Іван Мазепа”. Йшлося про 2х4 пускові установки під протикорабельні ракети Harpoon або ж “Нептун”, 21 вертикальну ПУ під зенітні ракети типу RIM-116, 76-мм та 35-мм артустановки, та ймовірне використання дистанційно керованих бойових модулів Aselsan STAMP і легких торпед MU 90.

Також поки що невідомо, за якими домовленностями Туреччина буде передавати корвет Україні.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що у Туреччині вийшов на перші ходові випробування український корвет “Гетьман Мазепа”. Також ми писали, що Зеленський дав ім’я другому корвету для ВМС України.

Новини

Ігнорувати не вийде: Буданов заявив про загострення ситуації на півночі

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов попередив про загрозу наступу з...

Допомога на мільярди: Умєров підбив підсумки саміту НАТО

Міністр оборони України Рустем Умєров підбив підсумки 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні. За...

Париж залишиться у мріях: росіянам не покажуть Олімпіаду-2024

У росії не покажуть Олімпійські ігри, телевізійні канали держави-агресора відмовилися транслювати спортивний захід. Про це...

За давньою традицією: як будуть виглядати могили на військовому кладовищі

Уряд затвердив зовнішній вигляд намогильних споруд Національного військового меморіального кладовища (НВМК). Вони мають бути у формі...

Більше новин