Міжнародний валютний фонд (МВФ) оголосив про досягнення попередньої угоди з Україною щодо надання близько $1,1 мільярда фінансової допомоги, як повідомляє Reuters.
Ця угода є результатом тривалих переговорів і ще потребує затвердження виконавчою радою фонду, яке очікується найближчими тижнями.
Фінансова підтримка МВФ є важливою частиною міжнародної економічної допомоги Україні, яка готується до третьої зими під час повномасштабного вторгнення росії. Програма обсягом $15,6 мільярда, що триває чотири роки, є ключовою частиною цієї глобальної підтримки.
“Війна Росії в Україні продовжує завдавати серйозного удару по країні та її жителям. Політична стійкість, адаптивність домогосподарств і підприємств, а також потужне зовнішнє фінансування сприяють збереженню макроекономічної та фінансової стабільності,” — зазначив Гевін Грей, керівник місії МВФ у Києві під час п’ятого огляду кредитної програми.
МВФ також попередив, що ризики для економіки України залишаються надзвичайно високими через очікуване уповільнення економічного зростання, що пов’язане з впливом війни на ринок праці та продовженням атак росії на енергетичну інфраструктуру.
Україна витрачає близько 60% свого бюджету на оборонні потреби та значною мірою залежить від фінансової підтримки західних партнерів для забезпечення пенсій, зарплат у державному секторі та фінансування соціальних і гуманітарних витрат. З початку війни Україна отримала близько $98 мільярдів фінансової допомоги від західних партнерів, згідно з даними Міністерства фінансів.
МВФ закликав український уряд дотримуватися бюджетних обмежень і цілей стійкості боргу на 2025 рік, а також знайти шляхи для збільшення внутрішніх доходів. Раніше уряд заявив про плани підвищити податки та вже впровадив ряд фіскальних заходів, зокрема збільшення імпортних і акцизних зборів.
Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що МВФ хоче примусити Україну до підвищення податків та девальвації гривні. Також ми писали, що Україна отримала від МВФ черговий транш кредиту на $2,2 мільярда.