НАТО планує обговорити нову стратегію щодо відносин з росією. РФ стала надто великою загрозою цивілізованим країнам, щоб будувати відносини на старих принципах. Міністри оборони країн НАТО вже наступного тижня почнуть обговорення проблеми.
Про це повідомило американське видання Politico.
Відносини між НАТО та росією сильно погіршилися ще з 2008 року, коли Кремль напав на Грузію. Повномасштабне вторгнення в Україну поставило хрест на спробах налагодити розмови, проте НАТО все ще дотримується “Основоположного акту” – документу, який НАТО та рф підписали у 1997 році. Але Рада Росія-НАТО, єдиний орган, де можна було б говорити з росією, з 2022 року фактично мертва.
“Зараз у НАТО намагаються визначити різні елементи стратегії та просунути дебати всередині Альянсу, які приведуть нас до таких питань, як майбутнє основоположного акту Росія-НАТО… Настав час розробити нову стратегію”, – сказав виданню американський чиновник.
При цьому загального бачення нової стратегії немає, але дискусії ведуться вже кілька місяців. Наступного тижня цю тему вперше обговорять відкрито. Стратегію планується розробити до червня 2025 року, коли відбудеться наступний саміт НАТО.
Є й більш серйозні проблеми – наприклад, “п’ята колона” в особі Угорщини та Словаччини, чиї проросійські уряди занадто сильно товаришують з Кремлем. Також проблемою є боягузство деяких членів Альянсу – вони бояться, що занадто агресивна політика НАТО спровокує росію на напад.
Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що союзники по НАТО не повинні боятися ядерних погроз так званого “президента” росії володимира путіна, оскільки Альянс сильний та може відповісти на будь-які загрози, в тому числі ядерні.
А президент Фінляндії Александр Стубб оголосив про формування нової концепції Північноатлантичного альянсу, відомої як “НАТО 3.0”. Він підкреслив, що Альянс повертається до своєї первісної місії — стримування загроз, зокрема з боку росії.
Проте НАТО, який багато років існував без серйозної зовнішньої загрози, заслаб сильніше, ніж вважалося. Альянсу не вистачає десятків бригад та дивізій, а їхнє формування потребує людей, грошей, техніки та часу – чого у НАТО зараз або немає, або мало.