Декілька російських фальш-цілей або дронів-приманок впали у Молдові. При їх обстеженні було виявлено компоненти іноземного виробництва. Росіяни скористувалися компоненти з КНР, Тайваню, США і Швейцарії.
Про це повідомляє Головне управління розвідки (ГУР) Міноборони України.
Дослідження російських примітивних “фанерних” дронів типу “Пародія”, які впали на території Молдова, свідчить про нездатність рф виготовляти безпілотники самостійно.
В ГУР нагадали, що протягом жовтня 2024 року росія застосувала проти України понад 2000 БПЛА. Причому, приблизно половина з цих безпілотників ― приманки або фальш-цілі. Цими “фанерами” росія намагається відвернути увагу та перевантажити українську ППО.
“Пародія” ― один з основних дронів-приманок, які агресор масово застосовує у повітряних атаках. Ці БПЛА не мають бойової частини. Вони набагато менші та дешевші за shahed-136/ґерань-2. Проте, завдяки лінзі Люнеберга радіолокаційно імітують їх.
У неділю, 10 листопада, два таких дрони впали на території Молдови.
При вивченні дрона стало відомо, що модуль польотного контролера “Пародії” містить компоненти, виготовлені компаніями з:
- КНР (Ebyte, Jiashan Jinchang Electron, Yangzhou Yangjie Electronic Technology),
- США (Texas Instruments, Cypress Semiconductor, InvenSense),
- Швейцарії (STMicroelectronics),
- Тайваню (SONiX Technology).
“Навіть примітивний “фанерний” дрон росія не здатна виготовити самостійно”, – зазначили у ГУР.
Нагадаємо, у збитому 5 жовтня поблизу Костянтинівки Донецької області російському новітньому БПЛА С-70 “Охотнік” виявили компоненти виробництва західних компаній. Дрон був напханий іноземною мікроелектронікою. Воєнна розвідка встановила виробників компонентів.
Раніше “Флот 2017” писав, що російські ракети “Іскандер-М”, якими регулярно атакують українські міста, включають безліч компонентів західного виробництва.
Також повідомлялося, що російська ракета Х-101, яка влучила у київську дитячу лікарню “Охматдит”, зроблена з компонентів західного виробництва.