На головнуНовиниЗа кордономНе хочуть помирати: кількість охочих дезертувати з армії рф зросла вдвічі

Не хочуть помирати: кількість охочих дезертувати з армії рф зросла вдвічі

Крим окупований росією

Число запитів на допомогу, щоб дезертувати з армії росії, за осінь 2023-го порівняно з літом зросло на 89%. Дані організації “Ідіть лісом”, яка допомагає росіянам уникнути участі у війні в Україні, наводить The Moscow Times. Зростання випадків дезертирства зазначає також директор правозахисної групи “Громадянин. Армія. Право” Сергій Кривенко.

Солдати стали майже вдвічі частіше звертатися по послуги з організації дезертирства зі своїх частин до фахівців “Ідіть лісом”. За вересень – листопад було отримано 577 звернень проти 305 за червень – серпень. З квітня 2023 року юристи та волонтери організації проконсультували понад 1000 військовослужбовців, які намагалися дезертирувати.

Глава проекту “Ідіть лісом” Григорій Свердлін пояснив, що більша частина військовослужбовців вирішується на дезертирство після того, як отримує поранення та потрапляє до російських шпиталів.

За словами директора правозахисної групи “Громадянин.Армія.Право” Сергія Кривенка, якщо на початку оголошення “часткової” мобілізації у когось залишалися надії, що після певного терміну служби можна буде вирушити додому, то більш ніж через рік “таких ілюзій немає”.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що британська розвідка писала про зростання кількості дезертирів у армії рф.

Також росія направила на тимчасово окуповані території Донецької області кілька додаткових маневрових груп “силовиків”. Окупанти почали роботу з Донецька. Шукають українське підпілля, “уклоністів” та дезертирів. на тимчасово окуповані території Донецької області.

Новини

Польща зробила заяву щодо відправлення своїх військ в Україну: що відомо

Польща не відправлятиме свої війська на війну в Україну. Натомість Варшава краще передасть ЗСУ техніку. Про це...

Горить і димить: партизани опублікували відео палаючого російського Су-34

Українські партизани знайшли місце падіння російського винищувача Су-34. Борт Силами оборони України було збито...

Данілов пояснив, чому 2024-й стане “ключовим” для Путіна

Нинішній рік стане "ключовим" не лише для України, а й особисто для російського диктатора...

У РФ стався вибух на електропідстанції, що живить оборонні заводи окупантів

У російському Єкатеринбурзі пролунав вибух на електропідстанції, яка забезпечує енергією три оборонні заводи окупантів....

Більше новин