На головнуНовиниЗа кордономНе визнання "виборів", нові санкції, використання заморожених активів рф: заява G7 до...

Не визнання “виборів”, нові санкції, використання заморожених активів рф: заява G7 до роковин війни

Крим окупований росією

Країни “Групи семи” (G7) в спільній заяві до других роковин повномасштабного вторгнення рф в Україну закликали росію припинити агресію та вивести війська з України, наголосили про введення нових антиросійських санкцій та підкреслили, що продовжуватимуть роботу над використанням російських активів для допомоги Україні.

Про це повідомляється в заяві G7.

Головні тезиси заяви:

  • Країни G7 пообіцяли продовжувати підтримувати право України на самооборону та підтверджувати відданість довгостроковій безпеці України, зокрема шляхом укладення та виконання угод про гарантії безпеки.
  • Безпекова допомога Україні буде посилюватися, також країни “Група семи” збільшують власні можливості виробництва та доставлення, щоб допомогти Україні.
  • в G7 закликали Росію “негайно припинити загарбницьку війну” та повністю й безумовно вивести свої війська з міжнародно визнаної території України.
  • Так звані російські “вибори” на ТОТ не будуть визнані.

“Ми ніколи не визнаємо ні минулих, ні майбутніх “виборів”, проведених росією на території України, ні їх результатів. Заявлений намір росії провести голосування на президентських виборах в українських регіонах є кричущим порушенням суверенітету України”, – йдеться в заяві.

  • В G7 обіцяли вводити нові санкції, щоб послаблювати воєнну машину рф, а також перешкоджати обходу цих санкцій, зокрема, за допомогою третіх країн.

“Ми продовжуватимемо вживати заходів проти суб’єктів із третіх країн, які матеріально підтримують війну росії, у тому числі вводячи додаткові заходи щодо організацій у третіх країнах, де це доцільно. Ми закликаємо фінансові установи утримуватися від підтримки російської військової машини, і ми вживатимемо відповідних заходів відповідно до наших правових систем, щоб стримати таку поведінку”, – наголошується в заяві.

  • Робота над пошуком шляхів використання заморожених активів рф на підтримку України продовжиться. Водночас в G7 запевнили, що ці активи будуть заморожені, доки Росія не заплатить за всю шкоду, завдану Україні.

“Ми просимо наших міністрів продовжити роботу та напередодні Апулійського саміту повідомити про всі можливі способи використання знерухомлених російських суверенних активів для підтримки України відповідно до наших відповідних правових систем і міжнародного права”, – зазначили країни G7 у своїй заяві.

  • G7 продовжуватиме підтримку України в проведенні життєво важливих реформ, які є частиною шляху України до євроатлантичної інтеграції.
  • Відбудова України названа ключовим пріоритетом, для чого потрібні приватні інвестиції. Лідери Сімки привітали розширення Платформи допомоги України на Республіку Корея, Норвегію, Швецію та Нідерланди.
  • Лідери G7 підтвердили своє прагнення притягнути винних до відповідальності за їхні звірства проти народу України відповідно до міжнародного права.
  • Підтримуються розслідування прокурора Міжнародного кримінального суду, генерального прокурора України та інших національних прокурорів у межах їх юрисдикції й дискусії в Основній групі щодо створення трибуналу для злочину агресії проти України.
  • Підписанти привітали Міжнародну коаліцію за повернення українських дітей, започатковану Україною та Канадою.
  • Наголосили на важливості просування до обміну всіма військовополоненими, в тому числі за допомогою третіх країн.
  • У заяві також згадується “безвідповідальна ядерна риторика росії, її позиція стратегічного залякування та підрив режимів контролю над озброєннями є неприйнятними”.

Раніше “Флот 2017” писав, що на Вільнюському саміті НАТО країни G7 підписали декларацію про гарантії безпеки для України, до якої згодом приєдналося ще низка країн. У договорі йдеться про військову допомогу, про фінансову та економічну підтримку, а також про відновлення України.

Також повідомлялося, що Україна підписала відповідну угоду з Великою Британією.

16 лютого Україна підписала угоду про співпрацю та безпекові гарантії з Німеччиною. Також Володимир Зеленський та Президент Франції Еммануель Макрон підписали в Парижі двосторонню Угоду про співробітництво у сфері безпеки.

А 22 лютого, прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен оголосила про підписання з Україною угоди про надання гарантій безпеки. Угода передбачає, що Копенгаген буде протягом 10 років підтримувати Україну у військовій та інших сферах.

24 лютого були підписані угоди про гарантії безпеки з Італією і Канадою. Документ передбачає, що Оттава виділяє Києву понад 3 млрд канадських доларів допомоги.

Новини

Створив та очолив “військову розвідку” у “ДНР”: фігурант у справі МН17 отримав строк заочно

Суд визнав винним за участь в терористичній організації та веденні агресивної війни проти України...

“Дірявий” захист: українські удари зменшили можливості ППО окупантів в Криму

Російська протиповітряна оборона через успішні удари Сил оборони втрачає здатність ефективно прикривати свої об'єкти...

Оновлення військових даних: як це зробити у ЦНАПі

У центрах надання адміністративних послуг також можливо військовозобов'язаним оновити облікові дані. Алгоритм дій нескладний,...

Обстановка на Харківщині: Сили оборони намагаються відтіснити окупантів

У Харківській області українські бійці намагаються відтіснити росіян у напрямку населеного пункту Глибоке. Противник...

Більше новин

ЄС розглядає можливість навчання українських військових на території України: але є нюанс

Європейський Союз розглядає можливість проводити навчання українських військових не тільки території країн ЄС, але...

Австрія виділяє 500 млн євро на страхування інвестицій в Україну

Австрія через експортне кредитне агентство OeKB виділила 500 млн євро на страхування австрійських експортерів...

У Санкт-Петербурзі стався вибух у військовій академії: є постраждалі росіяни

В Петербурзі стався вибух у будівлі Військової академії зв'язку ім. Семена Будьонного. Щонайменше сім...
Exit mobile version