У акваторії Чорного моря попередньо може перебувати 400 мін, тому необхідна повноцінна програма з розмінування.
Про в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів речник ВМС ЗС України, капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук.
“Останніми озвученими цифрами було чотири сотні, але в будь-якому випадку, звичайно, треба проводити повноцінну, повномасштабну операцію. Так, у нас є розрахункові плани, тобто ми цю операцію давно плануємо, давно до неї готуємося. Навчання серії Sea Breeze проходить якраз за цією тематикою. Того року вони відбувалися, до речі, в Чорному морі в Румунії, якраз за тематикою протимінної діяльності. Цього року ми теж плануємо провести черговий етап навчання в Чорному морі Sea Breeze з протимінної діяльності”, — сказав він.
Спікер зазначив, що така операція у своїй початковій стадії займе кілька місяців — йдеться про розмінування основних шляхів підходу, якірних стоянок, фарватерів.
“Сама операція з розмінування Чорного моря займе кілька років. І, на жаль, ще нашим онукам, напевно, залишиться робота. Якщо ми досі зустрічаємося з мінами з Другої світової війни, відповідно, роботи, на жаль, це на роки”, — сказав Плетенчук.
Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що Державна спеціальна служба транспорту України отримала від Державного департаменту США нове обладнання для розмінування вартістю 5,8 мільйона доларів.
Також ми писали, що Японія надасть Україні чотири машини для розмінування, а у Міноборони хочуть переробляти російські боєприпаси після розмінування.