На головнуНовиниСуспільствоОбмін полоненими: росія зупинила процес — названа причина

Обмін полоненими: росія зупинила процес — названа причина

Крим окупований росією

Представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко вважає, що російська сторона призупинила обміни військовополоненими з провокативною метою. Противник намагається створити враження, що українська влада не працює над цим питанням.

Про це Петро Яценко сказав в інтерв’ю “Суспільному”.

Він підкреслив, що Україні немає сенсу утримувати російських полонених. Путінський режим призупинив обміни, щоб вплинути на українське суспільство.

“Намагаються переконати, що, мовляв, нічого не відбувається, дивіться! Але насправді робота іде, ми не сидимо, склавши руки, ми постійно працюємо для того, щоб організувати наступні обміни”, – зазначив Яценко.

Він звернув увагу, що Україна готова до діалогу та висуває різні пропозиції росіянам.

“Ми демонструємо пропозиції. Наприклад, ми створили координаційний штаб разом з Міжнародним комітетом Червоного Хреста. Українські органи влади створили так звані змішані медичні комісії — це інструмент, який передбачений в Третій Женевській конвенції. Це комісія, в яку входять два представники нейтральної країни та один представник країни, яка утримує, тобто України”, – зазначив він.

Аналогічну комісію, як пояснив Яценко, має сформувати російська сторона, щоб комісії, відвідуючи місця утримання, могли виявляти військовополонених, які потребують медичної допомоги і які мають бути репатрійовані.

Крім того, Україна направила рф відкритий лист від імені секретаря Координаційного штабу генерала Дмитра Усова.

“Ми наголошуємо на тому, що росія повинна так само виконувати свої міжнародні угоди й домовленості, які вони підписали. Вони постійно на дипломатичному рівні, в ООН, наприклад, стверджують, що вони всього дотримуються. Ми показуємо, що де факто ні, нічого не відбувається”, – додав Яценко.

Раніше “Флот 2017” повідомляв, що росія фактично заморозила обмін полоненими з Україною з серпня цього року. Але триває робота з їх відновлення.

Нагадаємо, в полоні російських терористів станом на 17 листопада 2023 року перебувають 4 337 українців: 3 574 військовослужбовців та 763 цивільних.

Новини

Польща зробила заяву щодо відправлення своїх військ в Україну: що відомо

Польща не відправлятиме свої війська на війну в Україну. Натомість Варшава краще передасть ЗСУ техніку. Про це...

Горить і димить: партизани опублікували відео палаючого російського Су-34

Українські партизани знайшли місце падіння російського винищувача Су-34. Борт Силами оборони України було збито...

Данілов пояснив, чому 2024-й стане “ключовим” для Путіна

Нинішній рік стане "ключовим" не лише для України, а й особисто для російського диктатора...

У РФ стався вибух на електропідстанції, що живить оборонні заводи окупантів

У російському Єкатеринбурзі пролунав вибух на електропідстанції, яка забезпечує енергією три оборонні заводи окупантів....

Більше новин