Капітан першого рангу запасу та ексзаступник начальника штабу ВМС ЗСУ України Андрій Риженко зазначив, що в Азово-Чорноморському регіоні росіяни укріпили свої пункти базування, систему спостереження, щоб максимально перешкоджати нам використовувати морські дрони. Дві третини російського флоту знаходиться в окупованому Криму, але це допоміжні кораблі, котрі “просто немає куди перевести”.
Про це повідомляє Українське Радіо.
“Ситуація перебуває у пасивному режимі, значних дій ворожого флоту не спостерігається. Але це оманлива ситуація, тому що бойовий потенціал їхнього флоту зберігається. Після того, як ми дуже активно та ефективно використовували наші дрони-камікадзе протягом останнього кварталу минулого року і першого кварталу цього року й за короткий період часу знищили до 10 кораблів досить великого класу, ракетних і десантних, росіяни змінили командувача Чорноморським флотом”, – зазначив він.
Риженко звернув увагу на те, що росіяни укріпили свої пункти базування, систему спостереження, для того, щоб максимально перешкоджати нам використовувати морські дрони.
“Зараз ми спостерігаємо дуже серйозну протидію з боку морської авіації та безпілотних апаратів РФ. Цей спосіб досить ефективний – вони постійно патрулюють і перехоплюють наші дрони. Дві третини флоту РФ за кількістю продовжують базуватися в Криму, але таку цифру дає кількість суден допоміжного флоту. Їх просто немає куди перевести за межі Севастополя. А бойових кораблів стало набагато менше. На 13-му судноремонтному заводі в Севастополі кораблі ремонтуються, цей завод належить Міноборони Росії”, – сказав Риженко.
Він стверджує, що інші кораблі мають виконувати функцію захисту цієї бази: протичовнові корвети, що охороняють водний район, декілька тральщиків, розвідувальних кораблів, а із великих ракетних кораблів там є кілька катерів ще радянської побудови, які можуть стріляти ракетами “Москит”.
Проте, за його інформацією, основна маса нових кораблів та підводних човнів російського флоту зараз перебуває у Новоросійську: це новітні фрегати адміральської серії, підводні човни, радянські фрегати та ракетні кораблі.
“Але в море вони виходять нечасто, востаннє запуск ракет “Калібр” відбувся 26 серпня, коли була масована атака на Україну і в повітрі перебувало понад 200 повітряних цілей. Тоді росіяни випустили 28 “Калібрів”. Якщо вони плануватимуть ракетні удари, то виведуть у море більше сил, а не поодинокий корабель чи підводний човен, як це трапляється зараз”, – додав Риженко.
Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що через низьку ефективність кораблів-ракетоносіїв у морях росія наразі використовує їх більше для відволікання української ППО під час масованих ракетних атак.
Також повідомлялося, що росія вимушена поповнювати запаси на своїй базі у Сирії в обхід усієї Європи — морем. Шлях через “Босфор” для росіян закритий, тому доводиться витрачати час та ресурси на довгу логістику.