На головнуНовиниСуспільствоПоповнення протимінного флоту: від яких партнерів Україна очікує ще декілька кораблів

Поповнення протимінного флоту: від яких партнерів Україна очікує ще декілька кораблів

Крим окупований росією

Речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив про очікування від Нідерландів та Бельгії ще трьох протимінних кораблів. Щодо двох мінних шукачів “Чернігів” та “Черкаси”, які Україна отримала від Британії, він уточнив, що екіпажі вже пройшли підготовку та несуть службу.

Про це Дмитро Плетенчук сказав в ефірі телемарафону.

“Екіпажі (мінних тральщиків “Чернігів” та “Черкаси” – “Флот 2017″) пройшли підготовку, вони вже несуть службу. Минулого року вони отримали оцінку сумісності І рівня з країнами НАТО. В цьому році ми сподіваємося отримати вже найвищу оцінку – ІІ рівень сумісності, який дозволить працювати, виконувати завдання, у складі ордерів, тобто це вже повна сумісність”, – пояснив речник ВМСУ.

Він уточнив, що ВМСУ очікують передачу ще трьох протимінних кораблів.

“Ще три кораблі готуються до передачі від Нідерландів та Бельгії для України. Зараз їх готують, і на них екіпажі вже так само починають проходити навчання. Тобто загалом ми плануємо отримати як мінімум п’ять кораблів, які є протимінними”, – зауважив Дмитро Плетенчук.

Раніше “Флот 2017” писав, що два мінних тральники, котрі були виведені зі складу Королівського військово-морського флоту Великої Британії та передані Україні, вже прибули в Портсмут. Екіпажі проходять навчання для підготовки до виконання завдань у Чорному морі.

Також повідомлялося, що другому корвету класу Ada, який будується у Туреччині для Військово-морських сил України, офіційно присвоїли ім’я. Згідно з указом президента України №150/2024 корвет назвали “Гетьман Іван Виговський”.

Новини

Країни Балтії та Польща введуть свої війська в Україну у разі серйозних успіхів РФ

Країни Балтії та Польща введуть свої війська в Україну у разі серйозних успіхів російських...

РФ виробляє артснаряди втричі швидше, ніж союзники України – Sky News

Росія виробляє артилерійські снаряди приблизно втричі швидше, ніж західні союзники України, і коштують вони вчетверо дешевше. Про...

ЗСУ адаптували свої літаки під американські авіабомби GBU-39

Українські Повітряні Сили адаптували радянські бойові літаки під застосування американських авіабомби GBU-39. Про це повідомляє...

У Харкові через 16 годин після атаки загасили пожежу в “Епіцентрі”: триває ідентифікація тіл

У Харкові загасили пожежу у гіпермаркеті "Епіцентр", який обстріляли російські окупанти 25 травня. Пожежу...

Більше новин