На головнуНовиниСуспільствоПотенційний резерв для мобілізації: скільки в Україні чоловіків від 25 до 60...

Потенційний резерв для мобілізації: скільки в Україні чоловіків від 25 до 60 років

Крим окупований росією

Народний депутат Дмитро Наталуха заявив, що наразі в Україні нараховується близько 11,1 млн чоловіків від 25 до 60 років. Потенційно вони підлягають мобілізації. Причому, “бронь” мають 565 тисяч.

Про це повідомляє “Громадське радіо”.

Проте, за його словами, відкритим є питання, скільки з 11,1 мільйона військовозобов’язаних.

“Тому що системне оновлення даних відбувається от у нас на очах буквально. Фінальну цифру не знає ніхто станом на зараз. Звісно, що військові знають більше, ніж ми, і Генштаб і Міноборони, це очевидно. Але не можна сказати, що десь є ця цифра, її можна піти подивитися “, – пояснив нардеп.

Наталух припустив, що з цих 11,1 мільйонів до 1,5 мільйонів можуть мати інвалідність, “хоча повноцінної статистики на жаль у нас в країні ніхто не веде”.

“Ми отримаємо цифру в грубо кажучи 10 млн військовозобов’язаних чоловіків”, – заявив Наталуха та додав, є що з них, звісно частина вже, служить, а “частина вже за кордоном”.

За його даним, зараз заброньовано 565 тисяч чоловіків, але “це цифра надзвичайно динамічна і цей показник він може і збільшуватися, хтось може втрачати бронювання, але зараз вона навколо от 5-6% від загального пулу”.

Він уточнив, що за останніми даними податкової “в Україні офіційно працевлаштованих близько 2,620 млн чоловіків – це найманні працівники мобілізаційного віку”.

Нагадаємо, в Україні 18 травня запущено мобільний застосунок “Резерв+”. Він розроблений для військовозобов’язаних, призовників та резервістів, які хочуть оновити облікові дані в онлайн режимі. Qr-код у мобільному застосунку “Резерв+” з’явиться 18 червня. З того часу дані з електронного реєстру зрівняються з паперовими військово-обліковими документами.

18 червня, у застосунку “Резерв+” з’явився QR-код. Таким чином, електронний військово-обліковий документ отримав юридичну силу, як і паперовий. Проте, не всі користувачі “Резерву+” можуть отримати електронний військовий квиток з QR-кодом, оскільки через високий наплив охочих можуть виникати проблеми з оновленням та завантаженням додатка.

Як вже писав “Флот 2017”, на початок липня послугами для оновлення персональних даних та оформлення військово-облікових документів у застосунку “Резерв+” з 18 травня скористалися вже 2 млн українців. Щоб прийняти таку кількість громадян у ТЦК зайняло б приблизно 235 днів.

Також повідомлялося, що Кабмін вніс зміни до законодавства та врегулював форму посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки, та порядок її видачі. Уряд показав, як має виглядати це службове посвідчення.

Новини

Ігнорувати не вийде: Буданов заявив про загострення ситуації на півночі

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов попередив про загрозу наступу з...

Допомога на мільярди: Умєров підбив підсумки саміту НАТО

Міністр оборони України Рустем Умєров підбив підсумки 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні. За...

Париж залишиться у мріях: росіянам не покажуть Олімпіаду-2024

У росії не покажуть Олімпійські ігри, телевізійні канали держави-агресора відмовилися транслювати спортивний захід. Про це...

За давньою традицією: як будуть виглядати могили на військовому кладовищі

Уряд затвердив зовнішній вигляд намогильних споруд Національного військового меморіального кладовища (НВМК). Вони мають бути у формі...

Більше новин

Низку обленерго чекають поглиблені перевірки: що стало причиною

Держенергонагляд анонсував поглиблену перевірку низки обленерго через підозру у недотриманні графіків погодинних відключень світла...