На головнуНовиниСуспільствоПовернення з ТОТ: ще десять дітей вже у безпеці вдома

Повернення з ТОТ: ще десять дітей вже у безпеці вдома

Крим окупований росією

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив про повернення десятьох українських дітей, які проживали на тимчасово окупованих територіях. Неповнолітні проживали у Донецькій, Херсонській та Запорізькій областях.

Про це Дмитро Лубінець написав у Telegram-каналі.

“Діти разом зі своїми рідними проживали на ТОТ – у Донецькій, Херсонській та Запорізькій областях. Проте нині вони на підконтрольній Україні території оговтуються від пережитих жахів, які їм влаштовувала окупаційна “влада””, – зазначив омбудсман.

Лубінець звернув увагу, що зі слів повернутих, масштаби примусової мобілізації вражають.

Без російського паспорта на ТОТ не можна зробити жодної дії, отримати медичну допомогу.

“Діти на власні очі бачили, як росіяни здійснювали безпідставні обшуки в їхніх помешканнях. А мама одного із хлопчиків повідомила, що вони взагалі проживали у пошкодженому російським снарядом будинку”, – розказав Лубінець.

 Ті, хто повернувся, вже відвідав наш Центр захисту прав дитини.

З ними поспілкувалася компетентна мультифункціональна команда, яка зафіксувала злочини, свідками чи жертвами яких вони були.

“”Нова влада” змушувала дітей ходити до російської школи та щопонеділка співати гімн країни, яка принесла розруху, страх та безлад. На щастя, декому вдавалося здобувати онлайн українську освіту, проте батьків залякували, що у такому разі дітей відбиратимуть. Тож аби цього не трапилося, українці ухвалюють рішення зашити все, аби вберегти життя і майбутнє своїх дітей”, – додав омбудсман.

Нагадаємо, з окупованих районів Херсонської області в середин червня повернулися 12 неповнолітніх.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, росіяни на тимчасово захоплених територіях Донецької області створили так звані “трудові загони” для українських дітей та молоді. Вже сформовані 14 “загонів”, які будуть працювати у росії протягом літа.

Новини

Ігнорувати не вийде: Буданов заявив про загострення ситуації на півночі

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов попередив про загрозу наступу з...

Допомога на мільярди: Умєров підбив підсумки саміту НАТО

Міністр оборони України Рустем Умєров підбив підсумки 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні. За...

Париж залишиться у мріях: росіянам не покажуть Олімпіаду-2024

У росії не покажуть Олімпійські ігри, телевізійні канали держави-агресора відмовилися транслювати спортивний захід. Про це...

За давньою традицією: як будуть виглядати могили на військовому кладовищі

Уряд затвердив зовнішній вигляд намогильних споруд Національного військового меморіального кладовища (НВМК). Вони мають бути у формі...

Більше новин

Низку обленерго чекають поглиблені перевірки: що стало причиною

Держенергонагляд анонсував поглиблену перевірку низки обленерго через підозру у недотриманні графіків погодинних відключень світла...