На головнуНовиниЗа кордономПрограма Ukraine Facility: коли Україна отримає черговий транш від ЄС

Програма Ukraine Facility: коли Україна отримає черговий транш від ЄС

Крим окупований росією

Віцепрезидент Європейської Комісії Валдіс Домбровскіс заявив, що у рамках Ukraine Facility наступного тижня Україні буде виділено EUR1,9 млрд. Наступні платежі Київ отримає вже восени.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Щодо Ukraine Facility: Україна отримає EUR1,9 млрд попереднього фінансування наступного тижня, а наступні два регулярні платежі можуть відбутися пізніше восени”, – зазначив віцепрезидент Єврокомісії на пресконференції після засідання Ради ЄС з економічних питань.

Домбровскіс нагадав, що на Конференції з відновлення України, яка відбулася минулого тижня в Берліні, було підписано “гарантійну угоду з міжнародними фінансовими інститутами та банками розвитку країн-членів ЄС” на суму EUR1,4 млрд євро.

“Одразу після цієї пресконференції разом із Європейським інвестиційним фондом ми запустимо пілотний механізм у рамках Invest EU, щоб дозволити експортно-кредитним агентствам підтримувати малий і середній бізнес у торгівлі з Україною”, – повідомив він.

Нагадаємо, 1 лютого Європейська рада ухвалила програму Ukraine Facility, якою передбачено 50 млрд євро на макрофінансову підтримку України впродовж 2024-2027 років.

Україна у березні вже отримала від Єврокомісії перший транш за програмою Ukraine Facility, розмір якого становив 4,5 млрд євро. У квітні був запланований транш на 1,5 млрд євро, а в травні – 1,9 млрд євро.

Як вже писав “Флот 2017”, Європейська комісія 15 квітня рекомендувала Раді Європейського Союзу схвалити план реформ, який запропонував український уряд. Це потрібно для розблокування виплат пакета допомоги ЄС на суму в 50 млрд євро.

Також повідомлялося, що рада директорів Міжнародного валютного фонду на засіданні 28 червня ухвалить рішення про виділення Україні чергового траншу. Мова йде про 2,2 млрд доларів.

Новини

Ігнорувати не вийде: Буданов заявив про загострення ситуації на півночі

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов попередив про загрозу наступу з...

Допомога на мільярди: Умєров підбив підсумки саміту НАТО

Міністр оборони України Рустем Умєров підбив підсумки 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні. За...

Париж залишиться у мріях: росіянам не покажуть Олімпіаду-2024

У росії не покажуть Олімпійські ігри, телевізійні канали держави-агресора відмовилися транслювати спортивний захід. Про це...

За давньою традицією: як будуть виглядати могили на військовому кладовищі

Уряд затвердив зовнішній вигляд намогильних споруд Національного військового меморіального кладовища (НВМК). Вони мають бути у формі...

Більше новин